Zdravotný vankúš 30x50 cm, pamäťová pena, poťah Novozélandské Merino

Kód: 010-KAM-55
€50,40 €41,65 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
24.7.2024

Materiál vonkajšieho poťahu: 100% Novozélandské Merino (najjemnejšia ovčia vlna); Materiál výplne: Pamäťová pena (lenivá pena - visko-elastická pena); Rozmer plochy na ležanie: 50 x 30 cm; Prateľný poťah: ÁNO;

Detailné informácie

Podrobný popis

Ergonomický vankúš z pamäťovej peny pomáha zaujať správnu polohu krčnej chrbtice na vankúši. Vonkajší poťah vankúša je vyrobený z tej najjemnejšej ovčej vlny, ktorá je aktuálne vo svete dostupná. Táto vlna je pôvodom od ovečiek z Nového Zélandu a je označovaná ako Novozélandské Merino. Vďaka tomuto povrchu sú pri spánku a odpočinku využité všetky priaznivé vplyvy tohto prírodného materiálu na ľudské zdravie. Povrch ergonomického vankúša je až hodvábne hebký, na dotyk je veľmi jemný a príjemný.

Vnútorná výplň ergonomického vankúša je potom vyrobená z pamäťovej peny, tiež označovanej ako lenivá pena. Pamäťová pena je moderný, technologicky vyspelý materiál, vyrobený z mäkkej visko-elastickej peny.

Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam je pamäťová pena veľmi obľúbená pri výrobe matracov a vankúšov, pretože žiadny iný materiál také vlastnosti nemá.

Obľúbenosť pamäťovej peny je daná jej výnimočnými vlastnosťami:

 • otvorená, vzdušná štruktúra umožňuje odparovanie vlhkosti a reguláciu tepla
 • odolná, pružná štruktúra umožňuje dlhodobé užívanie bez straty kvality
 • je odolná voči tlaku
 • je mimoriadne pružná a podporuje správne držanie tela
 • je odolná voči prachovým roztočom a baktériám
 • poskytuje telu vhodnú oporu a prináša pocit nadľahčenia
 • nevytvára tlak na exponované miesta na tele, prispôsobuje sa im
 • je veľmi ľahká a ľahko sa s ňou manipuluje

Pamäťová pena je síce umelo vytvorený materiál, ale oproti prírodným materiálom má mnoho výhod. Príroda žiadny podobný materiál s takými vlastnosťami vytvoriť nedokáže. Pokiaľ sa potom tento umelý materiál skombinuje s prírodným materiálom - ovčou vlnou, je výsledok nadmieru prospešný pre ľudské zdravie.

Pamäťová pena pozorovateľne zlepšuje kvalitu spánku a tým aj života. Spokojní užívatelia matracov a vankúšov z pamäťovej peny často uvádzajú, že je pre nich ťažké zaspávať na matracoch/vankúšoch, ktoré nie sú z pamäťovej peny (napríklad v hoteli).

Vankúš je dodávaný v praktickom obale, vďaka ktorému je možné ho prenášať alebo skladovať.

Vlastnosti poťahu vankúša

Hoci slovo „merino“ má svoj pôvod v španielčine, sú to predovšetkým ovce chované v Austrálii, ktoré sú najlepším zdrojom tejto veľmi kvalitnej a bujnej ovčej vlny. V čom spočíva výnimočnosť novozélanskej merino vlny? Jej vlákna sú obzvlášť pružné a odolné a pritom sú tenšie a na dotyk jednoznačne jemnejšie, než vlákna bežnej ovčej vlny. Pýši sa tiež lepšími antibakteriálnymi vlastnosťami a vďaka špecifickej štruktúre povrchu vlákna je oveľa odolnejšia proti zápachu. Vďaka tomu je možné výrobky z merino vlny rýchlo vysušiť a zápachu zbaviť kvalitným vyvetraním.

Ako sa najlepšie starať o tento výrobok?

 • Výrobky z vlnenej pleteniny prepravujte v originálnom obale, chráňte pred zašpinením, mechanickým poškodením alebo navlhnutím
 • Skladujte v suchej a vzdušnej miestnosti, ďaleko od zdrojov tepla, vlhkosti a zdrojov svetla.
 • Nemali by ste skladovať zašpinené výrobky.
 • Neperte výrobky s výrobkami iného typu.
 • Nežehliť.
 • Neodstraňovať škvrny rozpúšťadlami.
 • Prať v rukách pri teplote 30oC alebo mechanicky (program na pranie vlny 30oC), za použitia prostriedku s obsahom lanolínu.
 • Vždy, prosím, rešpektujte konkrétne pracie symboly uvedené priamo na výrobku.

Podrobný návod Ako sa starať o výrobky z ovčej vlny nájdete TU. 

Vlnené výrobky z pravej ovčej vlny môžu mať občas tendenciu púšťať voľné vlákna. Jedná sa o prirodzený jav a deje sa tak spravidla pri prvom použití výrobku. Voľné vlákna odporúčame z výrobku vytrepať, výrobok vyvetrať. Použiť sa dá aj lepiaci valček - čistiaci valček na odevy, ktorý prebytočné vlákna odstráni.

Dodatočné parametre

Kategória: Vlnené vankúše
Hmotnosť: 0.8 kg
Materiál vonkajšieho poťahu: 100% Novozélandské Merino (najjemnejšia ovčia vlna)
Materiál výplne: Pamäťová pena (lenivá pena - visko-elastická pena)
Rozmer plochy na ležanie: 50 x 30 cm
Prateľný poťah: áno

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: