Prikrývka Wooline 220x200 cm s výplňou z ťavej srsti

Kód: 007-WAM-PRIK-200X220
€151,60 €125,29 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
29.7.2024

Materiál: poťah 100% bavlna, výplň 100% ťavia srsť, Rozmer: 220 x 200 cm, Farba: biela, Prevedenie: prešívané, Gramáž výplne: 1110g

 Oeko-Tex Standard

Detailné informácie

Podrobný popis

Prikrývka Wooline s výplňou z ťavej srsti (vlny) ponúka jedinečné parametre vo všetkých ohľadoch. Prírodná ťavia srsť (vlna) je unikátnym materiálom, ktorý je používaný ako výplň prikrývok. Ťavia vlna totiž vďaka svojim vlastnostiam veľmi dobre odvádza vlhkosť a reviduje klímu spánku. Napomáha udržiavať telesnú teplotu tým, že zabraňuje prehriatiu tela. Vďaka tomu umožňuje zaspávať a odpočívať za pohodlných podmienok.. prikrývka je potiahnutá vonkajšou látkou pozostávajúcou z vysoko kvalitnej 100% bavlny. Prikrývka je veľmi ľahučká a napriek tomu má veľmi dobré tepelné vlastnosti. Poskytuje veľmi dobré vetranie, ľudská koža dýcha správne a telo je dostatočne okysličené. Parametre prikrývky sú certifikované podľa OEKO-TEX štandard. Rozmer prikrývky je 220 x 200cm.  

Vlna z ťavy dvojhrbej jedným z najvyhľadávanejších textilných materiálov. Podobne ako u kozy kašmírskej, srsť ťavy dvojhrbej pozostáva z vrchnej ochrannej vrstvy tvorenej dlhými drsnými vláknami a z podsady vlákien tej najvyššej možnej jemnosti. Dlhšie vlákna sú obvykle spracovávané na priadzu (často s prímesou jemnejšieho materiálu). Podsada jemných vlákien potom tvorí základ luxusných kabátov renomovaných značiek. Produkcia ťavej vlny je obmedzená približne na 2250 gramov vlny z jedného kusa za rok. Zaujímavé je, že srsť nie je získavaná iba strihom, ale aj vyčesávaním a v dobe pravidelného pĺznutia srsti aj ručným zberom.

Klady: jemné, pevné, tenké, hrejivé vlákna, z ktorých je možné ušiť to najjemnejšie vlnené oblečenie

Zápory: z jednej ťavy dostanete za rok maximálne 2 až 3 kilogramy vlny, čo sa veľmi nepriaznivo podpisuje na cene 

Vnútorná výplň: 100% ťavia vlna

Použitie: prikrývka je vhodná na celoročné používanie

Špeciálne prevedenie: prikrývka je prešívaná

Balenie: Dodávané v priehľadnej PVC taške, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti rúčku na jednoduchú manipuláciu s výrobkom.

Rozmer prikrývky: 220 x 200 cm.

Rozmer balenia: 50 x 50 x 20 cm.

Hmotnosť: 2,2 kg

Údržba výrobku: Prikrývku je možné čistiť chemicky. Odporúčame využiť služby čistiarní odevov.

Tento výrobok spĺňa OEKO-TEX štandard

Dodatočné parametre

Kategória: Prikrývky
Hmotnosť: 2.2 kg
Materiál - lôžkoviny: 100% bavlna
Rozmer - lôžkoviny: 220 x 200 cm
Farba: biela
Prevedenie: prešívané
Gramáž výplne: 1110g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: