Prikrývka Wooline 140x200cm, výplň hodváb

Kód: 016-WAM-PRIK-140X200
€107,60 €88,93 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Materiál: poťah 100% bavlna, výplň 80% hodváb + 20% Polyester, Rozmer: 140 x 200 cm, Farba: biela, Prevedenie: prešívané, Gramáž výplne: 700g

Oeko-Tex Standard 

Detailné informácie

Podrobný popis

Prikrývka Wooline s výplňou z prírodného hodvábu ponúka jedinečné parametre vo všetkých ohľadoch. Prírodný hodváb je unikátnym materiálom, ktorý je používaný aj ako výplň prikrývok. Termín hodváb sa v slovenčine v minulosti (v odbornej literatúre do konca 20. storočia) používal a sčasti ešte používa pre všetky „nekonečne“ dlhé textilné vlákna, ku ktorým patria ako prírodný hodváb, tak aj umelé výrobky podobného tvaru.

Prírodný čiže pravý hodváb je tvorený výlučkami slinných žliaz larvy motýľa priadky morušovej. Výlučky na vzduchu rýchlo tuhnú vo vlákno, ktorým sa larva opriada a vytvára sa tzv. kokon (zámotok), v ktorom sa kuklí. Kokon je zvrchu ešte opradený jemnými vlákienkami. Kokony sa zbierajú 8 až 10 dní po zakuklení a sušia sa vzduchom pri teplote 80–85 °C, čím sa usmrtí kukla vo vnútri kokonu (keby sa začal liahnuť motýľ, poškodil by zámotok). Hodvábne vlákno sa potom získava rozvinutím kokonu – priemerná dĺžka vlákna dosahuje 300 až 900 metrov.

Prírodný hodváb si dodnes udržuje nezastupiteľné miesto na odevnom trhu, a to hlavne vďaka úžitkovým vlastnostiam – saje pot, v lete príjemne chladí a v zime hreje. Vďaka svojim vlastnostiam skvele reviduje klímu spánku. Napomáha udržovať telesnú teplotu tým, že zabraňuje prehriatiu tela. Vďaka tomu umožňuje zaspávať a odpočívať za pohodlných podmienok.

Prikrývka je potiahnutá vonkajšou látkou pozostávajúcou z vysoko kvalitnej 100% bavlny. Prikrývka je veľmi ľahučká a napriek tomu má veľmi dobré tepelné vlastnosti. Poskytuje veľmi dobré vetranie, ľudská koža dýcha správne a telo je dostatočne okysličené. Parametre prikrývky sú certifikové podľa OEKO-TEX štandard. Rozmer prikrývky je 140 x 200cm.

Klady: jemné, pevné, tenké, hrejivé vlákna z ktorých je možné ušiť to najjemnejšie vlnené oblečenie

Vnútorná výplň: 80% hodváb + 20% Polyester

Použitie: prikrývka je vhodná na celoročné používanie

Špeciálne prevedenie: prikrývka je prešívaná

Balenie: Dodávané v priehľadnej PVC taške, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom.

Rozmer prikrývky: 140 x 200 cm.

Rozmer balenia: 50 x 50 x 20 cm.

Hmotnosť: 1,4 kg

Údržba výrobku: Prikrývku je možné čistiť chemicky. Odporúčame využiť služby čistiarní odevov.

Tento výrobok spĺňa OEKO-TEX štandard

Dodatočné parametre

Kategória: Prikrývky cez posteľ
Hmotnosť: 1.4 kg
Materiál - lôžkoviny: 100% bavlna
Rozmer - lôžkoviny: 140 x 200 cm
Farba: biela
Prevedenie: prešívané
Gramáž výplne: 700g/m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: