Vlnená prikrývka obojstranná Lumaka, 140x200 cm

Kód: 008-KAM-16
Exclusive
€93,60 €77,36 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
25.6.2024

Materiál: 100% Európske merino (100% ovčia vlna), Prevedenie: obojstranné - rubová strana je potlačená motívom, lícová strana je jednofarebná v prevedení svetlá krémová farba, Rozmer: 140 x 200 cm, Hmotnosť: 2,8 kg, Gramáž: 2 x 450g/m2

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto štýlová a na prvý pohľad elegantná vlnená prikrývka s označením Lumaka, je hrdým pomocníkom do každej domácnosti. Na výrobu obojstrannej prikrývky bola použitá čistá ovčia vlna, ktorá je označovaná ako Európske Merino. Prikrývka Lumaka je obojstranná, to znamená, že na jej výrobu boli použité dva "pláty" vlneného rúna s gramážou 450g/m2. Tieto sú k sebe pevne prišité a celá prikrývka je po obvode starostlivo olemovaná, rohy sú oblé.

Obojstranné prikrývky sú vďaka tomuto prevedeniu ťažšie oproti jednostranným dekám, rubová aj lícová strana majú totožnú dĺžku vlasu. Obojstranné vlnené prikrývky sú príjemne hutné a ťažké. Také prikrývky urobia radosť najmä zimomrivým jedincom.

Ruku na srdce, keď sa povie „vlna“ a vy nie ste práve atómový fyzik alebo námorník, ako prvý si zrejme vybavíte huňaté ovce a veľmi teplé ponožky od babičky. Niet divu. Ovčia vlna je úplná klasika, pokiaľ ide o výrobky z vlny. Jej vlastnosti vynikajúceho tepelného izolantu s dlhou životnosťou sú overované a potvrdzované s každou ďalšou generáciou. Vážne. Spýtajte sa babičky.

V našej ponuke nájdete najčastejšie výrobky z ovčej vlny získavané strihom zo živých zvierat chovaných v Európe. K tomuto odkazu sa hlásime označením „Európske Merino“. Technicky ide o vlnu označovanú ako „pure new wool“, teda o vlnu s maximálnou prímesou 0,3% iných vlákien. Viac o materiáli Európskej Merino nájdete tu https://www.vlneny-tovar.sk/blog/vyrobky-z-ovcej-vlny/

Ako sa najlepšie starať o tento výrobok?

  • Výrobky z vlnenej pleteniny prepravujte v originálnom obale, chráňte pred zašpinením, mechanickým poškodením alebo navlhnutím
  • Skladujte v suchej a vzdušnej miestnosti, ďaleko od zdrojov tepla, vlhkosti a zdrojov svetla.
  • Nemali by ste skladovať zašpinené výrobky.
  • Neperte výrobky s výrobkami iného typu.
  • Nežehliť.
  • Neodstraňovať škvrny rozpúšťadlami.
  • Prať v rukách pri teplote 30oC alebo mechanicky (program na pranie vlny 30oC), za použitia prostriedku s obsahom lanolínu.
  • Vždy, prosím, rešpektujte konkrétne pracie symboly uvedené priamo na výrobku.

Podrobný návod Ako sa starať o výrobky z ovčej vlny nájdete TU. 

Vlnené výrobky z pravej ovčej vlny môžu mať občas tendenciu púšťať voľné vlákna. Jedná sa o prirodzený jav a deje sa tak spravidla pri prvom použití výrobku. Voľné vlákna odporúčame z výrobku vytrepať, výrobok vyvetrať. Použiť sa dá aj lepiaci valček - čistiaci valček na odevy, ktorý prebytočné vlákna odstráni.

Dodatočné parametre

Kategória: Vlnené deky
Hmotnosť: 2.8 kg
Materiál - lôžkoviny: 100% Európske merino (100% ovčia vlna)
Rozmer - lôžkoviny: 140 x 200 cm
Prevedenie: obojstranné
Farba: svetlá krémová s motívom
Hmotnosť: 2,8 kg
Gramáž: 2 x 450g/m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: