Obojstranná prikrývka grécky motív 220x200 cm, austrálske merino

Kód: 009-KAM-9-RECKY
€216,80 €179,17 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
3.6.2024

Materiál: 100% Austrálske Merino; Prevedenie: obojstranné - deka je vyrobená zošitím dvoch "plátov" vlneného rúna, opatrené lemom po obvode; Farba: rub je opatrený gréckym motívom na krémovom podklade, líc je jednofarebný v krémovom odtieni; Deka je olemovaná po obvode; Rozmer: 220 x 200 cm, Hmotnosť: 5 kg, Gramáž:  500-550g/m2

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto špeciálna hebká Merino deka s rozmerom 220 x 200 cm splní požiadavky aj tých najnáročnejších zimomravcov. Na výrobu prikrývky bola použitá tá najjemnejšia vlna známa ako Austrálske Merino. Vlnená prikrývka je obojstranná, pričom každá strana je vyrobená v inom dekóre. Deka neobsahuje žiadne iné prímesy, jedná sa o 100% Austrálske Merino. Rubová strana tejto Merino deky je potlačená veľmi obľúbenými gréckymi motívmi, ktoré sú vytlačené na krémovom podklade. Lícová strana prikrývky je jednofarebná v elegantnej kráľovskej krémovej farbe. Prikrývka spĺňa všetky požiadavky na hebkosť, kvalitu prevedenia, precíznosť obšitia či tepelné vlastnosti. Kvalita tejto deky je zaručená vďaka využitiu tých najkrajších vlákien, ktoré môže človeku príroda poskytnúť. Pri tejto prikrývke sa môžete spoľahnúť na bezstarostný a ničím nerušený spánok. Pokiaľ Vám to interiér dovolí, môžete využiť aj ako prikrývku na posteľ.

Austrálske Merino

Hoci slovo „merino“ má svoj pôvod v španielčine, sú to predovšetkým ovce chované v Austrálii, ktoré sú najlepším zdrojom tejto veľmi kvalitnej a bujnej ovčej vlny. V čom spočíva výnimočnosť austrálskej merino vlny? Jej vlákna sú obzvlášť pružné a odolné a pritom sú tenšie a na dotyk jednoznačne jemnejšie, než vlákna bežnej ovčej vlny. Pýši sa tiež lepšími antibakteriálnymi vlastnosťami a vďaka špecifickej štruktúre povrchu vlákna je oveľa odolnejšia proti zápachu. Vďaka tomu je možné oblečenie z merino vlny rýchlo vysušiť a zápachu zbaviť kvalitným vyvetraním. Aj pre tieto vlastnosti sa merino vlna teší veľkej obľube pri výrobe outdoorového a športového oblečenia.

Klady: vynikajúce termoregulačné vlastnosti, jemné vlákno, rýchlo usychá a dobre odoláva pachom

Zápory: vlákno nie je v porovnaní s bežnou ovčou vlnou zďaleka tak pevné a môže sa pomerne rýchlo „vyťahať“ a oblečenie stráca tvar, vyššia obstarávacia cena

Kam s ňou? Oblečenie z merino vlny sa používa ako tzv. „druhá koža“. Je to skvelá prvá vrstva oblečenia pre outdoor alebo šport alebo ak máte problémy s vnútornou termoreguláciou telesnej teploty. Merino vlna sa tiež vďaka svojej jemnosti veľmi dobre hodí do detskej postieľky.

Použitie: celoročné používanie

Balenie: Dodávané v priehľadnom PVC obale, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom.  

Rozmer prikrývky: 220 x 200 cm.

Rozmery balenia: 80 x 50 x 30 cm

Hmotnosť balenia: 5 kg

Ako sa najlepšie starať o tento výrobok?

  • Výrobky z vlnenej pleteniny prepravujte v originálnom obale, chráňte pred zašpinením, mechanickým poškodením alebo navlhnutím
  • Skladujte v suchej a vzdušnej miestnosti, ďaleko od zdrojov tepla, vlhkosti a zdrojov svetla.
  • Nemali by ste skladovať zašpinené výrobky.
  • Neperte výrobky s výrobkami iného typu.
  • Nežehliť.
  • Neodstraňovať škvrny rozpúšťadlami.
  • Prať v rukách pri teplote 30oC alebo mechanicky (program na pranie vlny 30oC), za použitia prostriedku s obsahom lanolínu.
  • Vždy, prosím, rešpektujte konkrétne pracie symboly uvedené priamo na výrobku.

Podrobný návod Ako sa starať o výrobky z ovčej vlny nájdete TU. 

Vlnené výrobky z pravej ovčej vlny môžu mať občas tendenciu púšťať voľné vlákna. Jedná sa o prirodzený jav a deje sa tak spravidla pri prvom použití výrobku. Voľné vlákna odporúčame z výrobku vytrepať, výrobok vyvetrať. Použiť sa dá aj lepiaci valček - čistiaci valček na odevy, ktorý prebytočné vlákna odstráni.

Dodatočné parametre

Kategória: Prikrývky cez posteľ
Hmotnosť: 5 kg
Materiál: 100% Austrálske Merino
Prevedenie: obojstranné
Farba: rub je opatrený gréckym motívom na krémovom podklade, líc je jednofarebný v krémovom odtieni
Rozmer: 220 x 200 cm
Hmotnosť: 5 kg
Gramáž: 500-550g/m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: