Obojstranná Merino prikrývka snehovo biela 220x200 cm, Novozélandské Merino

Kód: 010-KAM-7
€399,60 €330,25 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Materiál: 100% Novozélandské Merino; Prevedenie: obojstranné - deka je vyrobená zošitím dvoch "plátov" vlneného rúna, opatrené lemom po obvode; Farba: rub aj líc má snehovo bielu farbu; Deka je olemovaná po obvode; Rozmer: 220 x 200 cm, Hmotnosť: 4,1 kg, Gramáž: 520g/m2

Detailné informácie

Podrobný popis

Obojstranná Merino prikrývka v snehovo bielej farbe s rozmerom 220 x 200 cm je do značnej miery to najlepšie, čím sa môžete rozmaznať. Merino prikrývka je vyrobená zo 100% Novozélandskej Merino vlny. Vlnená prikrývka je obojstranná, pričom obe strany sú vyrobené v snehovo bielej farbe. Na dotiahnutie dokonalého pocitu pri používaní a súčasne na vizuálne vnímanie tejto prikrývky bol aj obvodový lem navrhnutý v rovnakom farebnom odtieni, ako celá deka. Vďaka tomu je celkový dizajn Merino prikrývky jednotný a nerušivý. Deka neobsahuje žiadne iné prímesy, jedná sa o 100% Novozélandského Merina.

Prikrývka spĺňa všetky požiadavky na hebkosť, precíznosť prevedenia a obšitia, tepelné vlastnosti či maximálny užívateľský komfort. Kvalita tejto deky je zaručená vďaka využitiu tých najkrajších vlákien, ktoré môže človeku príroda poskytnúť. Pri tejto prikrývke sa môžete spoľahnúť na bezstarostný a ničím nerušený spánok. Prikrývka vynikne ako vo svetlých, tak aj v tmavších interiéroch, pretože vlákno a prevedenie je jedinečné a nadčasové.

Novozélandská Merino vlna

Špecifickou odnožou austrálskeho merina je novozélandská merino vlna. Tá je často považovaná za vôbec tú najlepšiu ovčiu vlnu na svete, no rozhodne za tú najčistejšiu a najbelšiu. Ovce poskytujúce novozélandskú vlnu vznikli cieleným krížením niekoľkých plemien austrálskych oviec. Vlákna tunajšej vlny tak kombinujú všetky pozitívne aspekty merino vlny tej najvyššej kvality, ale dokážu vyvážiť aj jeden z jej najväčších nedostatkov - nižšiu pevnosť. Ak sme spomínali čistotu a belosť novozélandskej vlny, nebolo to len hovorenie do vetra. Je to veľmi dôležitý atribút na ďalšiu úpravu farebnosti. Čím je vlákno prirodzene belšie, tým ľahšie sa farbí.

Klady, zápory a využitie: opiera sa o rovnaké vlastnosti ako austrálske merino, ale vlákno je navyše pevnejšie a belšie, čím zaisťuje výrobkom dlhšiu životnosť a umožňuje širšiu paletu výsledných farieb podľa priania zákazníka.

Použitie: celoročné používanie

Balenie: Dodávané v priehľadnej PVC taške, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom.

Rozmer prikrývky: 220 x 200 cm.

Rozmery balenia: 80 x 50 x 30 cm

Hmotnosť balenia: 4,1 kg

Ako sa najlepšie starať o tento výrobok?

  • Výrobky z vlnenej pleteniny prepravujte v originálnom obale, chráňte pred zašpinením, mechanickým poškodením alebo navlhnutím
  • Skladujte v suchej a vzdušnej miestnosti, ďaleko od zdrojov tepla, vlhkosti a zdrojov svetla.
  • Nemali by ste skladovať zašpinené výrobky.
  • Neperte výrobky s výrobkami iného typu.
  • Nežehliť.
  • Neodstraňovať škvrny rozpúšťadlami.
  • Prať v rukách pri teplote 30oC alebo mechanicky (program na pranie vlny 30oC), za použitia prostriedku s obsahom lanolínu.

Podrobný návod Ako sa starať o výrobky z ovčej vlny nájdete TU. 

Vlnené výrobky z pravej ovčej vlny môžu mať občas tendenciu púšťať voľné vlákna. Jedná sa o prirodzený jav a deje sa tak spravidla pri prvom použití výrobku. Voľné vlákna odporúčame z výrobku vytrepať, výrobok vyvetrať. Použiť sa dá aj lepiaci valček - čistiaci valček na odevy, ktorý prebytočné vlákna odstráni.

Dodatočné parametre

Kategória: Prikrývky cez posteľ
Hmotnosť: 4.9 kg
Materiál: 100% Novozélandské Merino
Prevedenie: obojstranné
Farba:: rub aj líc má snehovo bielu farbu
Rozmer: 220 x 200 cm
Hmotnosť: 4,1 kg
Gramáž: 520g/m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: