Detská posteľná súprava vankúš a prikrývka, alpaka + bavlna, ružové hviezdy LIMITOVANÁ EDÍCIA!

Kód: 002-KAM-33
€66,80 €55,21 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
26.4.2024

Materiál prikrývka: rub 100% bavlna, líce 95% Austrálske Merino + 5% vlna alpaka; Rozmer: 100 x 135 cm; Farba: obojstranné prevedenie - rubová strana má základ v ružovej farbe. Deka je opatrená motívmi zlatých hviezd, mesiaca a ružového medvedíka. Lícová strana je šedofialovej farby.

Materiál vankúš: rub 100% bavlna, líce 95% Austrálske Merino + 5% vlna alpaka / výplň 100% guľôčky Polyesteru; Rozmer: 40 x 60 cm; Farba: obojstranné prevedenie - rubová strana má základ v ružovej farbe. Deka je potlačená pestrofarebnými motívmi hviezdičiek, mesiaca a ružového medvedíka. Lícová strana je šedofialovej farby.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rozkošná detská posteľná súprava v ružovom prevedení s veselými zvieratkami sa skladá z prikrývky s rozmerom 100 x 135 cm a vankúša s rozmerom 40 x 60 cm.

Obojstranná detská prikrývka je vyrobená z kombinácie dvoch druhov materiálov. Rubová strana deky je vyrobená zo 100% bavlny, ktorá má v základe ružovú farbu. Tento ružový podklad je potlačený motívom spiacich hviezd a mesiaca. Celkový upokojujúci dojem dotvára spiaci medvedík. Lícová strana je vyrobená z kombinácie dvoch druhov vĺn, a to tej najjemnejšej vlny s označením Austrálske Merino, ktoré je obohatené o vlákna vlny z lamy alpacy. Farba lícovej strany má šedofialovú farbu. V pomere táto vlnená prikrývka obsahuje 95% tej najjemnejšej vlny označovanej ako Austrálske Merino + 5% vlny alpaky. Vďaka kombinácii vlny alpaky a bavlny je možné prikrývku používať celoročne. Detský set obojstranná prikrývka vrátane vankúša sú odporúčané na použitie aj pre tie najmenšie deti.

Súčasťou súpravy je vankúš s rozmerom 40 x 60 cm. Vankúš sa skladá z poťahu a vnútornej výplne. Poťah vankúšika je vyrobený z rovnakého materiálu ako prikrývka. V spodnej časti je poťah vankúšika opatrený plastovým zipsom. Vnútorná výplň je tak vyberateľná a poťah je vďaka tomu možné vyprať. Vnútorná výplň vankúšika je tvorená Polyesterom.

Na výrobu prikrývky aj vankúša bola použitá vlna z austrálskych ovečiek v kombinácii s prímesou vlny z alpaky. V pomere táto vlnená prikrývka obsahuje 95% tej najjemnejšej vlny označovanej ako Austrálske Merino + 5% vlny alpaky. Povrch prikrývky aj vankúšika je navonok veľmi jemný. Pri používaní prikrývka ani vankúš nehryzú ani neškriabu. 

Alpaca

Alpaca, čiže lama alpaca, je domestikovaný druh divoko žijúcej lamy. Pochádza z Južnej Ameriky a radí sa do čeľade ťavovitých. Srsť alpacy je zdrojom kvalitnej vlny, ktorá je vďaka svojej jemnosti prirovnávaná k páperiu. A akonáhle na nej spočinie vaša dlaň, razom pochopíte, že úplne oprávnene. Vlákna vlny alpaky sú veľmi jemné a oveľa ľahšie ako vlákna bežnej ovčej vlny. Vďaka svojim prirodzeným vlastnostiam dobre odolávajú farbeniu a preto sa často stretnete s tým, že výrobky z vlny alpaky obsahujú rôzne prímesi, ktoré zafarbenie uľahčia.

Klady: jemné, pevné, tenké, hrejivé vlákna z ktorých je možné ušiť to najjemnejšie vlnené oblečenie

Zápory: z jednej alpaky dostanete za rok maximálne 2 až 3 kilogramy vlny, a to sa veľmi nepriaznivo podpisuje na cene

Kam s ňou? Páni, zháňate kvalitný oblek? Poobzerajte sa po alpake. Vlnu z alpaky ale nájdete aj napríklad v lôžkovinách, veľmi často však iba ako prímes. Nie je sa čomu čudovať a rozhodne to nie je dôvod obávať sa o nízku kvalitu výrobku alebo o snahu klamať zákazníka. Práve naopak.

Austrálske Merino

Hoci slovo „merino“ má svoj pôvod v španielčine, sú to predovšetkým ovce chované v Austrálii, ktoré sú najlepším zdrojom tejto veľmi kvalitnej a bujnej ovčej vlny. V čom spočíva výnimočnosť austrálskej merino vlny? Jej vlákna sú obzvlášť pružné a odolné a pritom sú tenšie a na dotyk jednoznačne jemnejšie, než vlákna bežnej ovčej vlny. Pýši sa tiež lepšími antibakteriálnymi vlastnosťami a vďaka špecifickej štruktúre povrchu vlákna je oveľa odolnejšia proti zápachu. Vďaka tomu je možné oblečenie z merino vlny rýchlo vysušiť a zápachu zbaviť kvalitným vyvetraním. Aj pre tieto vlastnosti sa merino vlna teší veľkej obľube pri výrobe outdoorového a športového oblečenia.

Klady: vynikajúce termoregulačné vlastnosti, jemné vlákno, rýchlo usychá a dobre odoláva pachom

Zápory: vlákno nie je v porovnaní s bežnou ovčou vlnou zďaleka tak pevné a môže sa pomerne rýchlo „vyťahať“ a oblečenie stráca tvar, vyššia obstarávacia cena

Kam s ňou? Oblečenie z merino vlny sa používa ako tzv. „druhá koža“. Je to skvelá prvá vrstva oblečenia pre outdoor alebo šport alebo ak máte problémy s vnútornou termoreguláciou telesnej teploty. Merino vlna sa tiež vďaka svojej jemnosti veľmi dobre hodí do detskej postieľky.

Balenie: Dodávané v priehľadnej PVC taške, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom.

Rozmer prikrývky: 100 x 135 cm.

Rozmer vankúša: 40 x 60 cm.

Rozmery balenia: 50 x 50 x 20 cm

Hmotnosť balenia: 1,6 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Deky pre deti
Hmotnosť: 1.58 kg
Materiál prikrývka: rub 100% bavlna, líce 95% Austrálske Merino + 5% vlna alpaka
Materiál vankúš: rub 100% bavlna, líce 95% Austrálske Merino + 5% vlna alpaka / výplň 100% guľôčky Polyesteru
Rozmer: 100 x 135 cm, 40 x 60 cm
Prevedenie: obojstranné

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: