Detská prikrývka obojstranná s kašmírom, motív tiger

Kód: 003-KAM-21
€66,80 €55,21 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
3.6.2024
Materiál: 95% Austrálske Merino + 5% kašmír / 100% bavlna s potlačou, Prevedenie: obojstranné - rubová strana má základ v zelenej farbe. Deka je potlačená pestrofarebnými postavičkami zvieratiek (tiger, žaba, slon, hroch). Lícová strana je svetlej smotanovej farby; Rozmer: 100 x 135 cm, Hmotnosť: 1,0 kg, Gramáž: 500 - 550g/m2

 

 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto jedinečná obojstranná detská prikrývka je vyrobená z kombinácie dvoch rôznych druhov materiálov, ktoré sa počas používania perfektne dopĺňajú. Rubová strana deky je vyrobená zo 100% bavlny, ktorá má v základe zelenú farbu. Zelený podklad deky je potlačený motívom veselých zvieratiek. Deti uvítajú roztomilého tigra, sloníča, žabku a veselého hrocha. Lícová strana je vyrobená z kombinácie dvoch druhov vĺn, a to tej najjemnejšej vlny s označením Austrálskej Merino, ktoré je obohatené o vlákna kašmíru. V pomere táto vlnená prikrývka obsahuje 95% tej najjemnejšej vlny označovanej ako Austrálske Merino + 5% kašmíru. Vďaka kombinácii kašmírovej vlny a bavlny je možné prikrývku používať celoročne.

Detská obojstranná prikrývka s rozmerom 100x135 cm je odporúčaná na použitie aj pre tie najmenšie deti. Povrch deky je navonok veľmi jemný a pôsobí upokojujúcim dojmom. Pri používaní táto prikrývka nehryzie ani neškriabe.

Kašmír

Unikátnosť kašmíru spočíva nielen v kvalite samotného vlákna získavaného zo srsti kozy kašmírskej, ale aj v spôsobe spracovania tejto vlny, ktorého postup bol vždy predmetom dôsledného utajenia všetkými, ktorí ho poznali. Niet divu. Na začiatku je veľmi hrubá a do chuchvalcov zapletená kozia srsť, na konci napríklad šál z tej najjemnejšej vlny ľahučký a hebký ako pierko. Pre predstavu, z jednej kozy kašmírskej získate za rok asi 300 a 500 g srsti, pričom iba tretinu z toho tvoria jemné vlákna z podsady. Zvyšok sú nevyužiteľné hrubé vlákna, ktoré treba odstrániť. Vlákna podsady sú tak tenké, že je potrebné spájať ich niekoľko dohromady, aby boli vôbec použiteľné vo výrobe. Vďaka tomu môžete naraziť na rôzne hodnoty udávajúce hrúbku priadze kašmírskej vlny (obvykle od 2 do 24 vlákien).

Klady: vlákno kašmírovej vlny je až desaťkrát ľahšie, než klasická ovčia vlna, je tak jemné, že pre jeho zhutnenie sa nezriedka používa hodváb

Zápory: zákazník platí za raritu a náročnosť spracovania - za výsledok to ale stojí vždy. Aj preto sa kašmír veľmi často používa iba ako menšinová prímes k iným vlneným vláknam. Tak sa z jeho vlastností môže radovať každý.

Kam s ňou? Pretože sa veľmi často používa iba ako prímes, nájdete ho v mnohých druhoch oblečenia, lôžkovín alebo doplnkov vyrábaných z vlny.

Austrálske Merino

Hoci slovo „merino“ má svoj pôvod v španielčine, sú to predovšetkým ovce chované v Austrálii, ktoré sú najlepším zdrojom tejto veľmi kvalitnej a bujnej ovčej vlny. V čom spočíva výnimočnosť austrálskej merino vlny? Jej vlákna sú obzvlášť pružné a odolné a pritom sú tenšie a na dotyk jednoznačne jemnejšie, než vlákna bežnej ovčej vlny. Pýši sa tiež lepšími antibakteriálnymi vlastnosťami a vďaka špecifickej štruktúre povrchu vlákna je oveľa odolnejšia proti zápachu. Vďaka tomu je možné oblečenie z merino vlny rýchlo vysušiť a zápachu zbaviť kvalitným vyvetraním. Aj pre tieto vlastnosti sa merino vlna teší veľkej obľube pri výrobe outdoorového a športového oblečenia.

Klady: vynikajúce termoregulačné vlastnosti, jemné vlákno, rýchlo usychá a dobre odoláva pachom

Zápory: vlákno nie je v porovnaní s bežnou ovčou vlnou zďaleka tak pevné a môže sa pomerne rýchlo „vyťahať“ a oblečenie stráca tvar, vyššia obstarávacia cena Kam s ňou? Oblečenie z merino vlny sa používa ako tzv. „druhá koža“. Je to skvelá prvá vrstva oblečenia pre outdoor alebo šport alebo ak máte problémy s vnútornou termoreguláciou telesnej teploty. Merino vlna sa tiež vďaka svojej jemnosti veľmi dobre hodí do detskej postieľky.

Použitie: celoročné používanie

Balenie: Dodávané v priehľadnej PVC taške, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom.

Rozmer prikrývky: 100 x 135 cm.

Rozmery balenia: 50 x 50 x 20 cm

Hmotnosť balenia: 1,0 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Deky pre deti
Hmotnosť: 1 kg
Materiál - lôžkoviny: Kašmír / bavlna
Rozmery deky: 100 x 135 cm oboustranná
Hmotnosť: 1,0 kg
Gramáž: 500 - 550g/m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: