Detská prikrývka obojstranná s ťavou vlnou, tmavo hnedá/zelená

Kód: 004-KAM-24
€66,80 €55,21 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
25.6.2024

Materiál: 95% Austrálske Merino + 5% ťavia vlna / 100% bavlna s potlačou, Prevedenie: obojstranné - rubová strana má základ v zelenej farbe. Deka je potlačená pestrofarebnými postavičkami zvieratiek (tiger, žaba, slon, hroch). Lícová strana je vyhotovená v tmavohnedej farbe; Rozmer: 100 x 135 cm, Hmotnosť: 1,0 kg, Gramáž: 500 - 550g/m2

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto jedinečná obojstranná detská prikrývka je vyrobená z kombinácie dvoch druhov materiálov. Rubová strana deky je vyrobená zo 100% bavlny, ktorá má v základe zelenú farbu. Zelená strana je potlačená motívom veselých zvieratiek. Deti uvítajú roztomilého tigra, sloníča, žabku a veselého hrocha. Lícová strana je vyrobená z veľmi hebkej kombinácie materiálov Austrálskej Merino a ťavej vlny (srsti). Detská obojstranná prikrývka s rozmerom 100 x 135 cm je odporúčaná na použitie aj pre tie najmenšie deti. Na výrobu prikrývky bola použitá vlna z austrálskych ovečiek v kombinácii s prímesou ťavej vlny. V pomere táto vlnená prikrývka obsahuje 95% tej najjemnejšej vlny označovanej ako Austrálske Merino + 5% ťavej vlny.

Povrch deky je navonok veľmi jemný. Pri používaní táto prikrývka nehryzie ani neškriabe. 

Hoci slovo „merino“ má svoj pôvod v španielčine, sú to predovšetkým ovce chované v Austrálii, ktoré sú najlepším zdrojom tejto veľmi kvalitnej a bujnej ovčej vlny. V čom spočíva výnimočnosť austrálskej merino vlny? Jej vlákna sú obzvlášť pružné a odolné a pritom sú tenšie a na dotyk jednoznačne jemnejšie, než vlákna bežnej ovčej vlny. Pýši sa tiež lepšími antibakteriálnymi vlastnosťami a vďaka špecifickej štruktúre povrchu vlákna je oveľa odolnejšia proti zápachu. Vďaka tomu je možné oblečenie z merino vlny rýchlo vysušiť a zápachu zbaviť kvalitným vyvetraním. Aj pre tieto vlastnosti sa merino vlna teší veľkej obľube pri výrobe outdoorového a športového oblečenia.

Klady: vynikajúce termoregulačné vlastnosti, jemné vlákno, rýchlo usychá a dobre odoláva pachom

Zápory: vlákno nie je v porovnaní s bežnou ovčou vlnou zďaleka tak pevné a môže sa pomerne rýchlo „vyťahať“ a oblečenie stráca tvar, vyššia obstarávacia cena

Kam s ňou? Oblečenie z merino vlny sa používa ako tzv. „druhá koža“. Je to skvelá prvá vrstva oblečenia pre outdoor alebo šport alebo ak máte problémy s vnútornou termoreguláciou telesnej teploty. Merino vlna sa tiež vďaka svojej jemnosti veľmi dobre hodí do detskej postieľky.

Vlna z ťavy dvojhrbej je jedným z najvyhľadávanejších textilných materiálov. Podobne ako napr. pri koze kašmírskej, srsť ťavy dvojhrbej pozostáva z vrchnej ochrannej vrstvy tvorenej dlhými hrubými vláknami a z podsady vlákien tej najvyššej možnej jemnosti. Dlhšie vlákna sú obvykle spracovávané na priadzu (často s prímesou jemnejšieho materiálu), podsada jemných vlákien potom tvorí základ luxusných kabátov renomovaných značiek. Produkcia ťavej vlny je obmedzená približne na 2250 g vlny z jedného kusa za rok. Zaujímavé je, že srsť nie je získavaná iba strihom, ale aj vyčesávaním a v dobe pravidelného pĺznutia srsti tiež ručným zberom.

Klady: jemné, pevné, tenké, hrejivé vlákna z ktorých je možné ušiť to najjemnejšie vlnené oblečenie

Zápory: z jednej ťavy dostanete za rok maximálne 2 až 3 kilogramy vlny, a to sa veľmi nepriaznivo podpisuje na cene

Dodatočné parametre

Kategória: Deky pre deti
Hmotnosť: 1 kg
Materiál: 95% Austrálske Merino + 5% ťavia vlna / 100% bavlna s potlačou
Rozmer: 100 x 135 cm
Prevedenie: obojstranné
Hmotnosť: 1,0 kg
Gramáž: 500 - 550g/m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: