Detský posteľný set vankúš a prikrývka, ťavia vlna + bavlna, ružový s hviezdičkami

Kód: 004-KAM-34
€68 €56,20 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
3.6.2024

Materiál prikrývky: rub 100% bavlna, líc 95% Austrálske Merino + 5% Ťavia vlna (srsť); Rozmer: 100 x 135 cm; Farba: rub - ružový podklad, žlté hviezdy a mesiac, ružový medvedík / lícová strana - svetlohnedá farba;

Materiál vankúša: rub 100% bavlna, líc 95% Austrálske Merino + 5% Ťavia vlna (srsť) / výplň 100% guľôčky Polyesteru; Rozmer: 40 x 60 cm; Farba: rub - ružový podklad, žlté hviezdy a mesiac, ružový medvedík / lícová strana - svetlo hnedá farba;

Detailné informácie

Podrobný popis

Roztomilý detský posteľný set v ružovom prevedení s hviezdičkami sa skladá z prikrývky s rozmerom 100 x 135 cm a vankúša s rozmerom 40 x 60 cm.

Obojstranná detská prikrývka je vyrobená z kombinácie dvoch druhov materiálov. Rubová strana deky je vyrobená zo 100% bavlny, ktorá má v základe ružovú farbu. Tento ružový podklad je potlačený motívom spiacich hviezd a mesiaca. Celkový upokojujúci dojem dotvára spiaci medvedík. Lícová strana je vyrobená z veľmi hebkej kombinácie materiálov Austrálskej Merino a ťavej vlny (srsti). Detský set obojstranná prikrývka vrátane vankúša sú odporúčané na použitie aj pre tie najmenšie deti.

Súčasťou setu je vankúš s rozmerom 40 x 60 cm. Vankúš sa skladá z poťahu a vnútornej výplne. Poťah vankúšika je vyrobený z rovnakého materiálu ako prikrývka. V spodnej časti je poťah vankúšika opatrený plastovým zipsom. Vnútorná výplň je tak vyberateľná a poťah je vďaka tomu možné vyprať. Vnútorná výplň vankúšika je tvorená Polyesterom.

Na výrobu prikrývky aj vankúša bola použitá vlna z austrálskych ovečiek v kombinácii s prímesou ťavej vlny. V pomere táto vlnená prikrývka obsahuje 95% tej najjemnejšej vlny označovanej ako Austrálske Merino + 5% ťavie vlny. Povrch prikrývky aj vankúšika je navonok veľmi jemný. Pri používaní prikrývka ani vankúš nehryzú ani neškriabu.

Austrálske Merino

Hoci slovo „merino“ má svoj pôvod v španielčine, sú to predovšetkým ovce chované v Austrálii, ktoré sú najlepším zdrojom tejto veľmi kvalitnej a bujnej ovčej vlny. V čom spočíva výnimočnosť austrálskej merino vlny? Jej vlákna sú obzvlášť pružné a odolné a pritom sú tenšie a na dotyk jednoznačne jemnejšie, než vlákna bežnej ovčej vlny. Pýši sa tiež lepšími antibakteriálnymi vlastnosťami a vďaka špecifickej štruktúre povrchu vlákna je oveľa odolnejšia proti zápachu. Vďaka tomu je možné oblečenie z merino vlny rýchlo vysušiť a zápachu zbaviť kvalitným vyvetraním. Aj pre tieto vlastnosti sa merino vlna teší veľkej obľube pri výrobe outdoorového a športového oblečenia.

Klady: vynikajúce termoregulačné vlastnosti, jemné vlákno, rýchlo usychá a dobre odoláva pachom

Zápory: vlákno nie je v porovnaní s bežnou ovčou vlnou zďaleka tak pevné a môže sa pomerne rýchlo „vyťahať“ a oblečenie stráca tvar, vyššia obstarávacia cena Kam s ňou? Oblečenie z merino vlny sa používa ako tzv. „druhá koža“. Je to skvelá prvá vrstva oblečenia pre outdoor alebo šport alebo ak máte problémy s vnútornou termoreguláciou telesnej teploty. Merino vlna sa tiež vďaka svojej jemnosti veľmi dobre hodí do detskej postieľky.  

Ťavia srsť (vlna) označovaná ako Camel

 

Vlna z ťavy dvojhrbej je jedným z najvyhľadávanejších textilných materiálov. Podobne ako napr. pri koze kašmírskej, srsť ťavy dvojhrbej pozostáva z vrchnej ochrannej vrstvy tvorenej dlhými hrubými vláknami a z podsady vlákien tej najvyššej možnej jemnosti. Dlhšie vlákna sú obvykle spracovávané na priadzu (často s prímesou jemnejšieho materiálu), podsada jemných vlákien potom tvorí základ luxusných kabátov renomovaných značiek. Produkcia ťavej vlny je obmedzená približne na 2250 g vlny z jedného kusa za rok. Zaujímavé je, že srsť nie je získavaná iba strihom, ale aj vyčesávaním a v dobe pravidelného pĺznutia srsti tiež ručným zberom.

 

Klady: jemné, pevné, tenké, hrejivé vlákna z ktorých je možné ušiť to najjemnejšie vlnené oblečenie

 

Zápory: z jednej ťavy dostanete za rok maximálne 2 až 3 kilogramy vlny, a to sa veľmi nepriaznivo podpisuje na cene 

 

Použitie: prikrývka aj vankúš sú vhodné na celoročné používanie

Balenie: Dodávané v priehľadnej PVC taške, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom.

Rozmer prikrývky: 100 x 135 cm.

Rozmer vankúša: 40 x 60 cm.

Rozmery balenia: 50 x 50 x 20 cm

Hmotnosť balenia: 1,6 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Deky pre deti
Hmotnosť: 1.58 kg
Materiál prikrývky: rub 100% bavlna, líc 95% Austrálske Merino + 5% Ťavia vlna (srsť)
Materiál vankúša: rub 100% bavlna, líc 95% Austrálske Merino + 5% Ťavia vlna (srsť) / výplň 100% guľôčky Polyesteru
Rozmer: 100 x 135 cm, 40 x 60 cm
Prevedenie: obojstranné

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: