Vlnená prikrývka Siberian, Austrálske Merino, obojstranná 135x200 cm Heboučké a luxusní provedení!

Kód: 009-KAM-3305
Exclusive
€159,80 €132,07 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
29.7.2024

Materiál: 100% Austrálske Merino (100% ovčia vlna), Rozmer: 135 x 200 cm, Motív: svetlo krémová farba, Prevedenie: dvojité - obojstranné, Hmotnosť prikrývky: 3,4 kg, Gramáž: 600g/m2

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto jedinečná deka z ovčej vlny je praktickým pomocníkom v zimných mesiacoch. Na výrobu bolo použité tie najjemnejšie vlny známe ako Austrálske Merino. Vďaka vysokej gramáži a dvojitému prevedeniu má deka veľmi dobré tepelné vlastnosti.

Jedinečnosť deky Siberian spočíva v jej obojstrannom prevedení. Na výrobu boli použité dva "pláty" ovčej vlny, ktoré sú k sebe pevne prišité. Prikrývka je po obvode starostlivo olemovaná, rohy sú oblé. Vďaka obojstrannému prevedeniu je rubová aj lícová strana rovnako hebká a mäkká. Rubová aj lícová strana je čisto jednofarebná v krémovej farbe. Obojstranné prevedenie zaručuje vysoké tepelné vlastnosti tejto jedinečnej deky. Obojstranné prevedenie tiež znamená, že rubová aj lícová strana majú totožnú dĺžku vlákna okolo 1 cm.

Odporúča sa deku Siberian používať ako prikrývku, bez nutnosti povliekania do obliečok.

Vysoká gramáž vlákna pôsobí veľmi objemným dojmom, celková hmotnosť prikrývky Siberian je 3,4 kg.

Všetky výrobky sú antialergické, vhodné pre deti, sú opatrené certifikátom kvality (PN-EN ISO 9001:2000), opatrené značkou CE.

Vlnená deka je určená najmä na zimné a jesenné obdobie. Možno ich použiť aj ako deku alebo ako plachtu do postele. Vďaka obojstrannému prevedeniu je možné použiť aj ako "prehoz" cez posteľ proti prachu. Pre svoju hrejivosť sú veľmi obľúbené.

Australské Merino

Hoci slovo „merino“ má svoj pôvod v španielčine, sú to predovšetkým ovce chované v Austrálii, ktoré sú najlepším zdrojom tejto veľmi kvalitnej a bujnej ovčej vlny. V čom spočíva výnimočnosť austrálskej merino vlny? Jej vlákna sú obzvlášť pružné a odolné a pritom sú tenšie a na dotyk jednoznačne jemnejšie, než vlákna bežnej ovčej vlny. Pýši sa tiež lepšími antibakteriálnymi vlastnosťami a vďaka špecifickej štruktúre povrchu vlákna je oveľa odolnejšia proti zápachu. Vďaka tomu je možné oblečenie z merino vlny rýchlo vysušiť a zápachu zbaviť kvalitným vyvetraním. Aj pre tieto vlastnosti sa merino vlna teší veľkej obľube pri výrobe outdoorového a športového oblečenia.

Klady: vynikajúce termoregulačné vlastnosti, jemné vlákno, rýchlo usychá a dobre odoláva pachom

Zápory: vlákno nie je v porovnaní s bežnou ovčou vlnou zďaleka tak pevné a môže sa pomerne rýchlo „vyťahať“, a oblečenie stráca tvar, vyššia obstarávacia cena

Kam s ňou? Oblečenie z merino vlny sa používa ako tzv. „druhá koža“. Je to skvelá prvá vrstva oblečenia pre outdoor alebo šport alebo ak máte problémy s vnútornou termoreguláciou telesnej teploty. Merino vlna sa tiež vďaka svojej jemnosti veľmi dobre hodí do detskej postieľky.

Použitie: celoročné používanie

Balenie: Dodávané v priehľadnom PVC obale, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom. 

 

Rozmer: 135 x 200 cm

 

Hmotnosť balenia: 3,4 kg

 

Ako sa najlepšie starať o tento výrobok?

  • Výrobky z vlnenej pleteniny prepravujte v originálnom obale, chráňte pred zašpinením, mechanickým poškodením alebo navlhnutím
  • Skladujte v suchej a vzdušnej miestnosti, ďaleko od zdrojov tepla, vlhkosti a zdrojov svetla.
  • Nemali by ste skladovať zašpinené výrobky.
  • Neperte výrobky s výrobkami iného typu.
  • Nežehliť.
  • Neodstraňovať škvrny rozpúšťadlami.
  • Prať v rukách pri teplote 30oC alebo mechanicky (program na pranie vlny 30oC), za použitia prostriedku s obsahom lanolínu.
  • Vždy, prosím, rešpektujte konkrétne pracie symboly uvedené priamo na výrobku.

Podrobný návod Ako sa starať o výrobky z ovčej vlny nájdete TU. 

Vlnené výrobky z pravej ovčej vlny môžu mať občas tendenciu púšťať voľné vlákna. Jedná sa o prirodzený jav a deje sa tak spravidla pri prvom použití výrobku. Voľné vlákna odporúčame z výrobku vytrepať, výrobok vyvetrať. Použiť sa dá aj lepiaci valček - čistiaci valček na odevy, ktorý prebytočné vlákna odstráni.

Dodatočné parametre

Kategória: LÔŽKOVINY
Hmotnosť: 3.4 kg
Druh výplne: Žiadna výplň
Materiál - lôžkoviny: Australské Merino
Rozmery - deky: 135 x 200 cm obojstranná
Prevedeni: obojstranné
Hmotnosť: 3,4 kg
Gramáž: 600 g/m2
Farba: svetlo krémová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: