Vlnená Merino deka snehovo biela 140x200 cm, Novozélandské Merino

Kód: 010-KAM-8
€169,20 –12 %
novozélanské merino přikrývka
€169,20 –12 % €147,60 €121,98 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
3.6.2024

Materiál: 100% Novozélandské Merino; Prevedenie: jednostranné - opatrené lemom po obvode; Farba: rub aj líc má snehovo bielu farbu; Deka je olemovaná po obvode; Rozmer: 140 x 200 cm, Hmotnosť: 1,1 kg, Gramáž: 520g/m2

Detailné informácie

Podrobný popis

Vlnená deka Merino v snehovo bielej farbe s rozmerom 140 x 200 cm je do značnej miery to najlepšie, čím sa môžete rozmaznať. Táto deka je vyrobená zo 100% Novozélandskej Merino vlny. Na dotiahnutie dokonalého pocitu pri používaní a súčasne na vizuálne vnímanie tejto prikrývky bol aj obvodový lem navrhnutý v rovnakom farebnom odtieni, ako celá deka. Vďaka tomu je celkový dizajn Merino deky jednotný a nerušivý. Deka neobsahuje žiadne iné prímesy, jedná sa o 100% Novozélandskej Merino.

Deka z Merino vlny spĺňa všetky požiadavky na hebkosť, precíznosť prevedenia a obšitia, tepelné vlastnosti či maximálny užívateľský komfort. Kvalita tejto deky je zaručená vďaka využitiu tých najkrajších vlákien, ktoré môže človeku príroda poskytnúť. Pri tejto prikrývke sa môžete spoľahnúť na bezstarostný a ničím nerušený spánok. Pri používaní vynikne ako vo svetlých, tak aj v tmavších interiéroch, pretože vlákno a prevedenie je jedinečné a nadčasové. Vďaka hebkosti materiálu nie je nutné túto prikrývku povliekať.

Novozélandská Merino vlna

Špecifickou odnožou austrálskeho merina je novozélandská Merino vlna. Tá je často považovaná za vôbec tú najlepšiu ovčiu vlnu na svete, rozhodne za tú najčistejšiu a najbelšiu. Ovce poskytujúce novozélandskú vlnu vznikli cieleným krížením niekoľkých plemien austrálskych oviec. Vlákna tunajšej vlny tak kombinujú všetky pozitívne aspekty merino vlny tej najvyššej kvality, ale dokážu vyvážiť aj jeden z jej najväčších nedostatkov - nižšiu pevnosť. Ak sme spomínali čistotu a belosť novozélandskej vlny, nebolo to len hovorenie do vetra. Je to veľmi dôležitý atribút na ďalšiu úpravu farebnosti. Čím je vlákno prirodzene belšie, tým ľahšie sa farbí.

Klady, zápory a využitie: opiera sa o rovnaké vlastnosti ako austrálske merino, ale vlákno je navyše pevnejšie a belšie, čím zaisťuje výrobkom dlhšiu životnosť a umožňuje širšiu paletu výsledných farieb podľa priania zákazníka.

Použitie: celoročné používanie

Balenie: Dodávané v priehľadnej PVC taške, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom.

Rozmer prikrývky: 140 x 200 cm.

Rozmery balenia: 50 x 50 x 20 cm

Hmotnosť balenia: 1,1 kg

Ako sa najlepšie starať o tento výrobok?

  • Výrobky z vlnenej pleteniny prepravujte v originálnom obale, chráňte pred zašpinením, mechanickým poškodením alebo navlhnutím
  • Skladujte v suchej a vzdušnej miestnosti, ďaleko od zdrojov tepla, vlhkosti a zdrojov svetla.
  • Nemali by ste skladovať zašpinené výrobky.
  • Neperte výrobky s výrobkami iného typu.
  • Nežehliť.
  • Neodstraňovať škvrny rozpúšťadlami.
  • Prať v rukách pri teplote 30oC alebo mechanicky (program na pranie vlny 30oC), za použitia prostriedku s obsahom lanolínu.
  • Vždy, prosím, rešpektujte konkrétne pracie symboly uvedené priamo na výrobku.

Podrobný návod Ako sa starať o výrobky z ovčej vlny nájdete TU. 

Vlnené výrobky z pravej ovčej vlny môžu mať občas tendenciu púšťať voľné vlákna. Jedná sa o prirodzený jav a deje sa tak spravidla pri prvom použití výrobku. Voľné vlákna odporúčame z výrobku vytrepať, výrobok vyvetrať. Použiť sa dá aj lepiaci valček - čistiaci valček na odevy, ktorý prebytočné vlákna odstráni.

Dodatočné parametre

Kategória: Vlnené deky
Hmotnosť: 1.1 kg
Materiál - lôžkoviny: 100% Novozélandské Merino
Rozmer - lôžkoviny: 140 x 200 cm
Farba: snehovo biela
Prevedenie: jednostranné
Hmotnosť: 1,1 kg
Gramáž: 520 g/m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: