Podhlavník valec, snehovo biely 40x15 cm, Novozélandské Merino

Kód: 010-KAM-52
€19,96 €16,50 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
3.6.2024

Materiál: 100% Novozélandské Merino; Rozmer: šírka 40 cm x priemer 15 cm; Farba: snehovo biela farba; Výplň: 50% silikónové guľôčky + 50% kúsky pamäťovej peny; Gramáž: 520g/m2 Prateľný poťah: ÁNO

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento vlnený vankúš valec v snehovo bielej farbe s rozmerom 40 x 15 cm je do značnej miery to najlepšie čím sa môžete rozmaznať. Podhlavník je vyrobený zo 100% Novozélandskej Merino vlny. Na dotiahnutie dokonalého pocitu pri používaní a súčasne na vizuálne vnímanie tohto vankúša bol aj obvodový lem navrhnutý v rovnakom farebnom odtieni ako poťah vankúša. Vďaka tomu je celkový dizajn podhlavníka valca jednotný a nerušivý. Výrobok neobsahuje žiadne iné prímesy, jedná sa o 100% Novozélandskej Merino.

Podhlavník valec z merino vlny spĺňa všetky požiadavky na hebkosť, precíznosť prevedenia a obšitia, tepelné vlastnosti či maximálny užívateľský komfort. Kvalita je zaručená vďaka využitiu veľmi hebkých vlákien, ktoré môže človeku príroda poskytnúť. Pri odpočinku sa tak môžete spoľahnúť na bezstarostný a ničím nerušený spánok. Pri používaní vynikne ako vo svetlých, tak aj v tmavších interiéroch, pretože vlákno a prevedenie je jedinečné a nadčasové. Vďaka hebkosti materiálu nie je nutné podhlavník povliekať.

Podhlavník valec je široký 40 cm a jeho priemer je 15 cm. Vonkajší vlnený poťah je opatrený zipsom, takže je možné poťah vyzliecť a vyprať ho. Vnútorná výplň je oválneho tvaru a tvoria ju silikónové guličky kombinované s kúskami pamäťovej peny. Vďaka tejto výplni podhlavník netlačí pri jeho používaní. Hlavnou funkciou tohto vankúšika je vytvoriť oporu krku a šiju pri odpočinku. Veľmi často slúži na rehabilitáciu osôb, ktoré napríklad trpia následkami úrazov ai. Pri rehabilitáciách je valec používaný na preventívne a liečebné využitie pohybového aparátu.

Využitie: Odporúča sa používať počas prebiehajúcich rehabilitácií či počas spánku.

Pokiaľ trpíte alergiou na roztoče, na perie či máte sklony k poteniu, odporúčame Vám tento výrobok.

Výrobok je opatrený certifikátom kvality (PN-EN ISO 9001:2000) a značkou CE.

Novozélandská Merino vlna

Špecifickou odnožou austrálskeho merina je novozélandská merino vlna. Tá je často považovaná za vôbec tú najlepšiu ovčiu vlnu na svete, rozhodne za tú najčistejšiu a najbelšiu. Ovce poskytujúce novozélandskú vlnu vznikli cieleným krížením niekoľkých plemien austrálskych oviec. Vlákna tunajšej vlny tak kombinujú všetky pozitívne aspekty merino vlny tej najvyššej kvality, ale dokážu vyvážiť aj jeden z jej najväčších nedostatkov - teda nižšiu pevnosť. Ak sme spomínali čistotu a belosť novozélandskej vlny, nebolo to len hovorenie do vetra. Je to veľmi dôležitý atribút na ďalšiu úpravu farebnosti. Čím je vlákno prirodzene belšie, tým ľahšie sa farbí.

Klady, zápory a využitie: opiera sa o rovnaké vlastnosti ako austrálske merino, ale vlákno je navyše pevnejšie a belšie, čím zaisťuje výrobkom dlhšiu životnosť a umožňuje širšiu paletu výsledných farieb podľa priania zákazníka.

Použitie: celoročné používanie

Balenie: Dodávané v priehľadnej PVC taške, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom.

Rozmer valca: šírka 40 cm x priemer 15 cm

Hmotnosť balenia: 0,4 kg

Ako sa najlepšie starať o tento výrobok?

  • Výrobky z vlnenej pleteniny prepravujte v originálnom obale, chráňte pred zašpinením, mechanickým poškodením alebo navlhnutím
  • Skladujte v suchej a vzdušnej miestnosti, ďaleko od zdrojov tepla, vlhkosti a zdrojov svetla.
  • Nemali by ste skladovať zašpinené výrobky.
  • Neperte výrobky s výrobkami iného typu.
  • Nežehliť.
  • Neodstraňovať škvrny rozpúšťadlami.
  • Prať v rukách pri teplote 30oC alebo mechanicky (program na pranie vlny 30oC), za použitia prostriedku s obsahom lanolínu.
  • Vždy, prosím, rešpektujte konkrétne pracie symboly uvedené priamo na výrobku.

Podrobný návod Ako sa starať o výrobky z ovčej vlny nájdete TU. 

Vlnené výrobky z pravej ovčej vlny môžu mať občas tendenciu púšťať voľné vlákna. Jedná sa o prirodzený jav a deje sa tak spravidla pri prvom použití výrobku. Voľné vlákna odporúčame z výrobku vytrepať, výrobok vyvetrať. Použiť sa dá aj lepiaci valček - čistiaci valček na odevy, ktorý prebytočné vlákna odstráni.

Dodatočné parametre

Kategória: Vlnené vankúše
Hmotnosť: 0.4 kg
Materiál: 100% Novozélandské Merino
Rozmer: šírka 40 cm x priemer 15 cm
Farba: snehovo biela farba
Výplň: 50% silikónové guličky + 50% kúsky pamäťovej peny
Gramáž: 520g/m2
Prateľný poťah: áno

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: