Prospešnosť teplých papúč z ovčej vlny

Prospešnosť teplých papúč z ovčej vlny

Babička nám vždy hovorievala, že je dôležité mať nohy v teple. A babička má vždy pravdu. Zárukou hrejivého tepla sú topánky a prezuvky s vnútornou vrstvou z ovčej vlny. Ovčia vlna je jedinečný prírodný materiál, ktorý má termoregulačné schopnosti. Vďaka tomu sú nohy v teple a človek nepociťuje nepríjemný pocit spotených nôh. 100% ovčia vlna zaisťuje tzv. suché teplo, ktoré je zo zdravotného hľadiska prospešné a zvyšuje tepelný komfort. Vďaka tejto vlastnosti obuv môžete používať po celý rok. Je úplne jedno, či trávite svoj čas doma, v práci, alebo si zájdete na výlet. Pre všetky aktivity je dôležitá vhodná obuv. V dnešnej dobe sa dá nájsť vlnenú výstelku v obuvi určenej na všetky vymenované aktivity.

Vlnené teplé papuče či televízne papuče

Tým z vás, ktorým relaxáciu napríklad u televízie či nad dobrou knihou kazia večne studené nohy, určite pomôžu klasické teplé papuče, alebo televízne papuče. Oba tieto pojmy označujú domácu obuv na celú nohu vrátane päty. Sú vyššie a väčšinou siahajú až nad členok, aby bolo ich nositeľovi teplo na čo možno najväčšej ploche nohy. Majú vždy tvrdenú podrážku, ktorá je vyrobená z odolného plastu a je protišmyková. Vonkajšia aj vnútorná časť papúč je vyrobená z ovčej vlny, čo je zárukou vysokého tepelného komfortu. Aj pre tento prípad platí, že sú zaručené termoregulačné vlastnosti, vďaka čomu sa vám nebude potiť noha a budete tak mať vždy nohy v suchu a teple. Po dlhú dobu boli obľúbené klasické kárované babičkovské papuče. V posledných rokoch sa teplými papučami ich užívatelia radi chvália, preto volia aj veselé farebné variácie.

Domáca obuv

Dá sa povedať, že najpoužívanejším typom obuvi v domácnosti sú papuče. Prezuvky denne používame doma, v práci, v škole a tak ďalej. Pod pojmom papuče či prezuvky sa rozumie domáca obuv nazúvacia, väčšinou bez plnej päty a s otvorenou či uzatvorenou špičkou. Keďže v papučiach strávi človek značnú časť svojho života, je potreba pri ich výbere dbať aj na zdravotné hľadisko. Domáca obuv by mala spĺňať určité základné parametre, aby svojmu nositeľovi viacej slúžila, než škodila

1)     Základom je priedušnosť – noha by sa nemala zbytočne potiť, pri pohybe by mala dýchať. Ak už dochádza k poteniu, potom musí byť pot buď odvádzaný smerom von, alebo absorbovaný vnútornou výstelkou papuče.

2)     Veľkou výhodou je hrejivý pocit tepla, ktorý by mali vedieť papuče navodiť.

3)     Vďaka ergonomickému vytvarovaniu je potom noha správne usadená a nedochádza napríklad k otlakom či iným defektom.

4)     Dôležitá je aj celková hmotnosť obuvi. U papúč sa preferuje skôr nízka hmotnosť topánky, aby nebola noha cez deň zbytočne zaťažovaná.

5)     V neposlednom rade sa odporúča, aby bola podrážka vyrobená z protišmykového materiálu, aby sa predišlo možnému pádu.

Ak sú domáce prezuvky vyrobené s vnútornou výstelkou z ovčej vlny a povrch tvorí napríklad pravá koža, tak sú splnené všetky vyššie uvedené parametre. Vnútorná vlnená výstelka je navyše jemná a zaisťuje „mäkký došľap“. Aj v kožených papučiach sa môžete cítiť ako VIP králi.

Pre maximálny efekt pohodlia, komfortu a „suchého“ tepla odporúčame siahnuť aj po ponožkách z pravej ovčej vlny. Niet nad teplé nohy, ktoré Vám vyčarujú ručne pletené vlnené ponožky od babičky.