Prikrývka Wooline 140x200cm, výplň vlna alpaka

Kód: 005-WAM-PRIK-140X200
€115,60 €95,54 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
3.6.2024

Materiál: poťah 100% bavlna, výplň 80% vlna alpaca + 20% Polyester, Rozmer: 140 x 200 cm, Farba: biela, Prevedenie: prešívané, Gramáž výplne: 700g

Oeko-Tex Standard 

Detailné informácie

Podrobný popis

Prikrývka Wooline s výplňou z vlny z lamy alpaca ponúka jedinečné parametre vo všetkých ohľadoch. Prírodná vlna z lamy alpaky je unikátnym materiálom, ktorý je používaný ako výplň prikrývok. Vlna vo všeobecnosti totiž vďaka svojim vlastnostiam veľmi dobre odvádza vlhkosť a reviduje klímu spánku. Napomáha udržovať telesnú teplotu tým, že zabraňuje prehriatiu tela. Vďaka tomu umožňuje zaspávať a odpočívať za pohodlných podmienok. Prikrývka je potiahnutá vonkajšou látkou pozostávajúcou z vysoko kvalitnej 100% bavlny. Prikrývka je veľmi ľahučká a napriek tomu má veľmi dobré tepelné vlastnosti. Poskytuje veľmi dobré vetranie, ľudská koža dýcha správne a telo je dostatočne okysličené. Parametre prikrývky sú certifikové podľa OEKO-TEX štandard. Rozmer prikrývky je 140 x 200cm.

Alpaca, čiže lama alpaca, je domestikovaný druh divoko žijúcej lamy. Pochádza z Južnej Ameriky a radí sa do čeľade ťavovitých. Srsť alpaky je zdrojom kvalitnej vlny, ktorá je vďaka svojej jemnosti prirovnávaná k páperiu. Akonáhle na nej spočinie Vaša dlaň, razom pochopíte, že úplne oprávnene. Vlákna vlny alpaky sú veľmi jemné a oveľa ľahšie ako vlákna bežnej ovčej vlny. Vďaka svojim prirodzeným vlastnostiam dobre odolávajú farbeniu a preto sa často stretnete s tým, že výrobky z vlny alpaky obsahujú rôzne prímesi, ktoré zafarbenie uľahčia.

Klady: jemné, pevné, tenké, hrejivé vlákna z ktorých je možné ušiť to najjemnejšie vlnené oblečenie

Zápory: z jednej alapaky dostanete za rok maximálne 2 až 3 kilogramy vlny, a to sa veľmi nepriaznivo podpisuje na cene

Vnútorná výplň: 80% vlna alpaca + 20% Polyester

Použitie: prikrývka je vhodná na celoročné používanie

Špeciálne prevedenie: prikrývka je prešívaná

Balenie: Dodávané v priehľadnej PVC taške, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom.

Rozmer prikrývky: 140 x 200 cm.

Rozmer balenia: 50 x 50 x 20 cm.

Hmotnosť: 1,4 kg

Údržba výrobku: Prikrývku je možné čistiť chemicky. Odporúčame využiť služby čistiarní odevov.

Tento výrobok spĺňa OEKO-TEX štandard

Dodatočné parametre

Kategória: Prikrývky cez posteľ
Hmotnosť: 1.4 kg
Materiál - lôžkoviny: 100% bavlna
Rozmer - lôžkoviny: 140 x 200 cm
Farba: biela
Prevedenie: prešívané
Gramáž výplne: 700g/m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: