Posteľná súprava Camel satén prikrývka 140x200cm + vankúš 40x60 cm

Kód: 021-KAM-83
€150,60 €124,46 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
29.7.2024

Materiál: 95% Austrálske Merino + 5% ťavia vlna / 90% bavlna s potlačou egyptských motívov + 10% satén, Prevedenie: obojstranné - rubová strana má tmavý podklad, na ktorom je potlač v zlatej farbe, lícová strana je jednofarebná v prevedení tmavohnedá farba. Toto prevedenie je rovnaké u deky aj u vankúša. Rozmery: deka 140 x 200 cm, vankúš 40 x 60 cm, Výplň vankúša: 100% ovčia vlna, Hmotnosť: 3,3 kg (prikrývka plus vankúš), Gramáž: 700g/m2

Detailné informácie

Podrobný popis

Kompletná posteľná súprava Camel satén luxusnej prikrývky a vankúša je vhodná na letné aj zimné dni. Vďaka svojmu prevedeniu je prikrývku aj vankúš možné používať celoročne.

Prikrývka Camel satén s rozmerom 140 x 200 cm je obojstranná, to znamená, že vznikla zošitím dvoch častí k sebe. V tomto prípade sa jedná o zošitie "plátu" vlny s "plátom" bavlny s obsahom saténu. Rubová strana je vyrobená z tej najjemnejšej ovčej vlny označovanej ako Austrálske Merino, ktoré je obohatené o vlákna ťavej srsti. V pomere táto vlnená deka obsahuje 95% tej najjemnejšej vlny známej ako Austrálske Merino + 5% ťavej vlny. Farebné prevedenie tejto deky je jednofarebné v tóne tmavohnedej farby s tmavohnedým olemovaním. Na dotyk je to veľmi hebký materiál, na ktorom nie je ani známky po hrubosti či tendencii hrýzť. Zababušenie do tejto deky je tak jedinečným zážitkom, ktorý je umocnený pocitom hrejivého tepla. 

Lícová strana je vyrobená z kombinácie tmavej 90% bavlny a 10% saténu. Tento materiál je unikátny svojou jemnosťou, hebkosťou a hladkosťou. Farebné prevedenie je tmavý základ, na ktorom je výrazná zlatá potlač znázorňujúca egyptské motívy.

Vankúš s rozmerom 40 x 60 cm je vyrobený z totožných materiálov a v totožnom farebnom prevedení ako prikrývka. Vankúš je po svojom obvode lemovaný tmavohnedým lemom, ktorý veľmi dobre spevňuje okraje a zabraňuje páraniu spojov výrobkov. Vankúšik má vo vnútri výplň zo zvyškov vlny. Výplň je v samostatnom obale, čo veľmi uľahčí údržbu tohto výrobku. V spodnej časti vankúšika je kovový zips, ktorý uľahčuje prístup k vnútornej výplni. Poťah je možné prať v práčke na program VLNA s prímesou Lanolinu.  

Rozmer prikrývky: 140 x 200 cm
 
Rozmer vankúša: 40 x 60 cm
 
Súprava obsahuje: 1 x prikrývka 140 x 200 cm, 1 x vankúš 40 x 60 cm
 
Balenie: Dodávané v priehľadnej PVC taške, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom.

Austrálske Merino

Hoci slovo „merino“ má svoj pôvod v španielčine, sú to predovšetkým ovce chované v Austrálii, ktoré sú najlepším zdrojom tejto veľmi kvalitnej a bujnej ovčej vlny. V čom spočíva výnimočnosť austrálskej merino vlny? Jej vlákna sú obzvlášť pružné a odolné a pritom sú tenšie a na dotyk jednoznačne jemnejšie, než vlákna bežnej ovčej vlny. Pýši sa tiež lepšími antibakteriálnymi vlastnosťami a vďaka špecifickej štruktúre povrchu vlákna je oveľa odolnejšia proti zápachu. Vďaka tomu je možné oblečenie z merino vlny rýchlo vysušiť a zápachu zbaviť kvalitným vyvetraním. Aj pre tieto vlastnosti sa merino vlna teší veľkej obľube pri výrobe outdoorového a športového oblečenia.

Klady: vynikajúce termoregulačné vlastnosti, jemné vlákno, rýchlo usychá a dobre odoláva pachom

Zápory: vlákno nie je v porovnaní s bežnou ovčou vlnou zďaleka tak pevné a môže sa pomerne rýchlo „vyťahať“ a oblečenie stráca tvar, vyššia obstarávacia cena

Kam s ňou? Oblečenie z merino vlny sa používa ako tzv. „druhá koža“. Je to skvelá prvá vrstva oblečenia pre outdoor alebo šport alebo ak máte problémy s vnútornou termoreguláciou telesnej teploty. Merino vlna sa tiež vďaka svojej jemnosti veľmi dobre hodí do detskej postieľky.

Ťavia srsť (vlna) označovaná ako Camel

 

Vlna z ťavy dvojhrbej je jedným z najvyhľadávanejších textilných materiálov. Podobne ako napr. pri koze kašmírskej, srsť ťavy dvojhrbej pozostáva z vrchnej ochrannej vrstvy tvorenej dlhými hrubými vláknami a z podsady vlákien tej najvyššej možnej jemnosti. Dlhšie vlákna sú obvykle spracovávané na priadzu (často s prímesou jemnejšieho materiálu), podsada jemných vlákien potom tvorí základ luxusných kabátov renomovaných značiek. Produkcia ťavej vlny je obmedzená približne na 2250 g vlny z jedného kusa za rok. Zaujímavé je, že srsť nie je získavaná iba strihom, ale aj vyčesávaním a v dobe pravidelného pĺznutia srsti tiež ručným zberom.

 

Klady: jemné, pevné, tenké, hrejivé vlákna z ktorých je možné ušiť to najjemnejšie vlnené oblečenie

 

Zápory: z jednej ťavy dostanete za rok maximálne 2 až 3 kilogramy vlny, a to sa veľmi nepriaznivo podpisuje na cene 

 

Použitie: prikrývka aj vankúš sú vhodné na celoročné používanie

Ako sa najlepšie starať o tento výrobok?

  • Výrobky z vlnenej pleteniny prepravujte v originálnom obale, chráňte pred zašpinením, mechanickým poškodením alebo navlhnutím
  • Skladujte v suchej a vzdušnej miestnosti, ďaleko od zdrojov tepla, vlhkosti a zdrojov svetla.
  • Nemali by ste skladovať zašpinené výrobky.
  • Neperte výrobky s výrobkami iného typu.
  • Nežehliť.
  • Neodstraňovať škvrny rozpúšťadlami.
  • Prať v rukách pri teplote 30oC alebo mechanicky (program na pranie vlny 30oC), za použitia prostriedku s obsahom lanolínu.
  • Vždy, prosím, rešpektujte konkrétne pracie symboly uvedené priamo na výrobku.

Podrobný návod Ako sa starať o výrobky z ovčej vlny nájdete TU. 

Vlnené výrobky z pravej ovčej vlny môžu mať občas tendenciu púšťať voľné vlákna. Jedná sa o prirodzený jav a deje sa tak spravidla pri prvom použití výrobku. Voľné vlákna odporúčame z výrobku vytrepať, výrobok vyvetrať. Použiť sa dá aj lepiaci valček - čistiaci valček na odevy, ktorý prebytočné vlákna odstráni.

Dodatočné parametre

Kategória: Prikrývky cez posteľ
Hmotnosť: 3.3 kg
Materiál: 95% Austrálske Merino + 5% ťavia vlna / 90% bavlna s potlačou egyptských motívov + 10% satén
Prevedenie: obojstranné - rubová strana má tmavý podklad, na ktorom je potlač v zlatej farbe, lícová strana je jednofarebná v prevedení tmavohnedá farba. Toto prevedenie je rovnaké u deky aj u vankúša
Rozmery: deka 140 x 200 cm, vankúš 40 x 60 cm
Výplň vankúša: 100% ovčia vlna
Hmotnosť: 3,3 kg (prikrývka plus vankúš)
Gramáž: 700g/m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: