Vlnený vankúš 40x60 cm, snehovo biely, Novozélandské Merino

Kód: 010-KAM-50
€53,60 €44,30 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
29.7.2024

Materiál: 100% Novozélandské Merino; Rozmer: 40 cm x 60 cm; Farba: rub aj líc má snehovo bielu farbu; Výplň: 50% silikónové guličky + 50% kúsky pamäťovej peny; Gramáž: 500 – 550g/m2; Prateľný poťah: ÁNO

Detailné informácie

Podrobný popis

Vlnený vankúš Merino v snehovo bielej farbe s rozmerom 40 x 60 cm je do značnej miery to najlepšie čím sa môžete rozmaznať. Tento vankúšik je vyrobený zo 100% Novozélandskej Merino vlny. Na dotiahnutie dokonalého pocitu pri používaní a súčasne na vizuálne vnímanie tohto praktického bytového doplnku bol aj obvodový lem navrhnutý v rovnakom farebnom odtieni ako celý vankúš. Vďaka tomu je celkový dizajn Merino vankúša jednotný a nerušivý. Vankúšik sa skladá z poťahu a výplne. Poťah vankúšika neobsahuje žiadne iné prímesy, jedná sa o 100% Novozélandskej Merino. Vonkajší poťah je opatrený zipsom, takže je možné poťah vyzliecť a vyprať ho. 

Vankúšik z Merino vlny spĺňa všetky požiadavky na hebkosť, precíznosť prevedenia a obšitia, tepelné vlastnosti či maximálny užívateľský komfort. Kvalita je zaručená vďaka využitiu tých najkrajších vlákien, ktoré môže človeku príroda poskytnúť. U tohto vankúša sa môžete spoľahnúť na bezstarostný a ničím nerušený spánok. Pri používaní vynikne ako vo svetlých, tak aj v tmavších interiéroch, pretože vlákno a prevedenie je jedinečné a nadčasové. Vďaka hebkosti materiálu nie je nutné ho povliekať.

Vnútornú výplň tvoria silikónové guličky, ktoré sú kombinované s kúskami pamäťovej peny. Táto inovovaná výplň zaručuje veľmi dobrú pružnosť vankúšika. Pamäťová pena zaistí lepšiu priedušnosť a veľmi dobre sa prispôsobí záťaži. Vďaka tomu vankúšik netlačí a odpočinok je tak veľmi komfortný. Hlavnou funkciou tohto vankúšika je vytvoriť oporu krku a hlave pri odpočinku.

Pamäťová pena je síce umelo vytvorený materiál, ale oproti prírodným materiálom má mnoho výhod. Príroda žiadny podobný materiál s takými vlastnosťami vytvoriť nedokáže. Pokiaľ sa potom tento umelý materiál skombinuje s prírodným materiálom - ovčou vlnou, je výsledok nadmieru prospešný pre ľudské zdravie.

Novozélandská Merino vlna

Špecifickou odnožou austrálskeho merina je novozélandská merino vlna. Tá je často považovaná za vôbec tú najlepšiu ovčiu vlnu na svete, rozhodne za tú najčistejšiu a najbelšiu. Ovce poskytujúce novozélandskú vlnu vznikli cieleným krížením niekoľkých plemien austrálskych oviec. Vlákna tunajšej vlny tak kombinujú všetky pozitívne aspekty merino vlny tej najvyššej kvality, ale dokážu vyvážiť aj jeden z jej najväčších nedostatkov - teda nižšiu pevnosť. Ak sme spomínali čistotu a belosť novozélandskej vlny, nebolo to len hovorenie do vetra. Je to veľmi dôležitý atribút na ďalšiu úpravu farebnosti. Čím je vlákno prirodzene belšie, tým ľahšie sa farbí.

Klady, zápory a využitie: opiera sa o rovnaké vlastnosti ako austrálske merino, ale vlákno je navyše pevnejšie a belšie, čím zaisťuje výrobkom dlhšiu životnosť a umožňuje širšiu paletu výsledných farieb podľa priania zákazníka.

Použitie: celoročné používanie

Balenie: Dodávané v priehľadnej PVC taške, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom.

Rozmer vankúša:  40 cm x  60 cm

Hmotnosť balenia: 1,2 kg

Ako sa najlepšie starať o tento výrobok?

  • Výrobky z vlnenej pleteniny prepravujte v originálnom obale, chráňte pred zašpinením, mechanickým poškodením alebo navlhnutím
  • Skladujte v suchej a vzdušnej miestnosti, ďaleko od zdrojov tepla, vlhkosti a zdrojov svetla.
  • Nemali by ste skladovať zašpinené výrobky.
  • Neperte výrobky s výrobkami iného typu.
  • Nežehliť.
  • Neodstraňovať škvrny rozpúšťadlami.
  • Prať v rukách pri teplote 30oC alebo mechanicky (program na pranie vlny 30oC), za použitia prostriedku s obsahom lanolínu.
  • Vždy, prosím, rešpektujte konkrétne pracie symboly uvedené priamo na výrobku.

Podrobný návod Ako sa starať o výrobky z ovčej vlny nájdete TU. 

Vlnené výrobky z pravej ovčej vlny môžu mať občas tendenciu púšťať voľné vlákna. Jedná sa o prirodzený jav a deje sa tak spravidla pri prvom použití výrobku. Voľné vlákna odporúčame z výrobku vytrepať, výrobok vyvetrať. Použiť sa dá aj lepiaci valček - čistiaci valček na odevy, ktorý prebytočné vlákna odstráni.

Dodatočné parametre

Kategória: Vlnené vankúše
Hmotnosť: 1.2 kg
Materiál - lôžkoviny: 100% Novozélandské Merino
Farba: snehovo biela
Rozmer: 40 cm x 60 cm
Výplň: 50% silikónové guličky + 50% kúsky pamäťovej peny
Gramáž: 500-550g/m2
Prateľný poťah: áno

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: