Detský posteľný set vankúš a prikrývka, ťavia vlna + bavlna, zelený s tigrom

Kód: 004-KAM-31
€68 €56,20 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
25.6.2024

Materiál prikrývky: rub 100% bavlna, líc 95% Austrálske Merino + 5% Ťavia vlna (srsť); Rozmer: 100 x 135 cm; Farba: obojstranné prevedenie - rubová strana má základ v zelenej farbe. Deka je potlačená pestrofarebnými postavičkami zvieratiek (tiger, žaba, slon, hroch). Lícová strana je svetlohnedej farby

Materiál vankúša: rub 100% bavlna, líc 95% Austrálske Merino + 5% Ťavia vlna (srsť) / výplň 100% guľôčky Polyesteru; Rozmer: 40 x 60 cm; Farba: obojstranné prevedenie - rubová strana má základ v zelenej farbe. Deka je potlačená pestrofarebnými postavičkami zvieratiek (tiger, žaba, slon, hroch). Lícová strana je svetlohnedej farby

Detailné informácie

Podrobný popis

Roztomilý detský posteľný set v zelenom prevedení s veselými zvieratkami sa skladá z prikrývky o rozmere 100 x 135 cm a vankúša o rozmere 40 x 60 cm.

Obojstranná detská prikrývka je vyrobená z kombinácie dvoch druhov materiálov. Rubová strana deky je vyrobená zo 100% bavlny, ktorá má v základe zelenú farbu. Rubová strana deky je vyrobená zo 100% bavlny, ktorá má vyobrazené veselé zvieratká. Lícová strana je vyrobená z veľmi hebkej kombinácie materiálov Austrálskej Merino a ťavej vlny (srsti). Detský set obojstranná prikrývka vrátane vankúša sú odporúčané na použitie aj pre tie najmenšie deti. Zelená strana je potlačená motívom veselých zvieratiek. Deti uvítajú roztomilého tigra, sloníča, žabku a veselého hrocha.

Súčasťou setu je vankúš o rozmere 40 x 60 cm. Vankúš sa skladá z poťahu a vnútornej výplne. Poťah vankúšika je vyrobený z rovnakého materiálu ako prikrývka. V spodnej časti je poťah vankúšika opatrený plastovým zipsom. Vnútorná výplň je tak vyberateľná a poťah je vďaka tomu možné vyprať. Vnútorná výplň vankúšika je tvorená Polyesterom.

Na výrobu prikrývky aj vankúša bola použitá vlna z austrálskych ovečiek v kombinácii s prímesou ťavej vlny. V pomere táto vlnená prikrývka obsahuje 95% tej najjemnejšej vlny označovanej ako Austrálske Merino + 5% ťavie vlny. Povrch prikrývky aj vankúšika je navonok veľmi jemný. Pri používaní prikrývka ani vankúš nehryzú ani neškriabu.

Austrálske Merino

Hoci slovo „merino“ má svoj pôvod v španielčine, sú to predovšetkým ovce chované v Austrálii, ktoré sú najlepším zdrojom tejto veľmi kvalitnej a bujnej ovčej vlny. V čom spočíva výnimočnosť austrálskej merino vlny? Jej vlákna sú obzvlášť pružné a odolné a pritom sú tenšie a na dotyk jednoznačne jemnejšie, než vlákna bežnej ovčej vlny. Pýši sa tiež lepšími antibakteriálnymi vlastnosťami a vďaka špecifickej štruktúre povrchu vlákna je oveľa odolnejšia proti zápachu. Vďaka tomu je možné oblečenie z merino vlny rýchlo vysušiť a zápachu zbaviť kvalitným vyvetraním. Aj pre tieto vlastnosti sa merino vlna teší veľkej obľube pri výrobe outdoorového a športového oblečenia.

Klady: vynikajúce termoregulačné vlastnosti, jemné vlákno, rýchlo usychá a dobre odoláva pachom

Zápory: vlákno nie je v porovnaní s bežnou ovčou vlnou zďaleka tak pevné a môže sa pomerne rýchlo „vyťahať“ a oblečenie stráca tvar, vyššia obstarávacia cena Kam s ňou? Oblečenie z merino vlny sa používa ako tzv. „druhá koža“. Je to skvelá prvá vrstva oblečenia pre outdoor alebo šport alebo ak máte problémy s vnútornou termoreguláciou telesnej teploty. Merino vlna sa tiež vďaka svojej jemnosti veľmi dobre hodí do detskej postieľky.  

Ťavia srsť (vlna) označovaná ako Camel

 

Vlna z ťavy dvojhrbej je jedným z najvyhľadávanejších textilných materiálov. Podobne ako napr. pri koze kašmírskej, srsť ťavy dvojhrbej pozostáva z vrchnej ochrannej vrstvy tvorenej dlhými hrubými vláknami a z podsady vlákien tej najvyššej možnej jemnosti. Dlhšie vlákna sú obvykle spracovávané na priadzu (často s prímesou jemnejšieho materiálu), podsada jemných vlákien potom tvorí základ luxusných kabátov renomovaných značiek. Produkcia ťavej vlny je obmedzená približne na 2250 g vlny z jedného kusa za rok. Zaujímavé je, že srsť nie je získavaná iba strihom, ale aj vyčesávaním a v dobe pravidelného pĺznutia srsti tiež ručným zberom.

 

Klady: jemné, pevné, tenké, hrejivé vlákna z ktorých je možné ušiť to najjemnejšie vlnené oblečenie

 

Zápory: z jednej ťavy dostanete za rok maximálne 2 až 3 kilogramy vlny, a to sa veľmi nepriaznivo podpisuje na cene 

 

Použitie: prikrývka aj vankúš sú vhodné na celoročné používanie

Balenie: Dodávané v priehľadnej PVC taške, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom.

Rozmer prikrývky: 100 x 135 cm.

Rozmer vankúša: 40 x 60 cm.

Rozmery balenia: 50 x 50 x 20 cm

Hmotnosť balenia: 1,6 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Deky pre deti
Hmotnosť: 1.58 kg
Materiál prikrývky: rub 100% bavlna, líc 95% Austrálske Merino + 5% Ťavia vlna (srsť)
Materiál vankúša: rub 100% bavlna, líc 95% Austrálske Merino + 5% Ťavia vlna (srsť) / výplň 100% guľôčky Polyesteru
Rozmer: 100 x 135 cm, 40 x 60 cm
Prevedenie: obojstranné

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: