Komfortná detská podložka, alpaka/minky LIMITOVANÁ EDÍCIA!

Kód: 022-KAM-97
€36,80 €30,41 bez DPH
Čakáme na naskladnenie
Položka bola vypredaná…

Materiál: povrch 95% Austrálske Merino + 5% vlna alpaka / spodná strana 100% minky, Tvar: podložka má tvar kruhu; Prevedenie: obojstranné - rubová strana má základ v šedofialovej farbe. Lícová strana je šedofialovej farby; Priemer podložky: 96 cm, Hmotnosť: 0,750 kg, Gramáž: 500 - 550g/m2

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto jedinečná detská podložka je vyrobená z kombinácie dvoch rôznych druhov materiálov, ktoré sa počas používania perfektne dopĺňajú. Rubová strana je vyrobená z materiálu MINKY. Minky je plyšová polyesterová látka s jamôčkovým pretláčaním, ktorá je nazývaná aj ako minky fleece alebo mikrovláknový plyš. Vďaka svojej jemnosti a pocitu hebkosti sa najčastejšie používa na šitie pre bábätká. Lícová strana je vyrobená z kombinácie dvoch druhov vĺn, a to tej najjemnejšej vlny s označením Austrálske Merino, ktoré je obohatené o vlákna vlny alpaky. V pomere táto vlnená prikrývka obsahuje 95% tej najjemnejšej vlny označovanej ako Austrálske Merino + 5% vlny alpaka. Vďaka kombinácii vlny alpaky a hebkého MINKY je možné podložku používať celoročne.

Detská podložka pod bábätko je odporúčaná na použitie pre deti batoľacieho veku a deti cca do 2 rokov veku. Povrch podložky je navonok veľmi jemný a pôsobí upokojujúcim dojmom. Pri používaní podložka nijako nehryzie ani neškriabe.

Alpaca

Alpaca, čiže lama alpaca, je domestikovaný druh divoko žijúcej lamy. Pochádza z Južnej Ameriky a radí sa do čeľade ťavovitých. Srsť alpacy je zdrojom kvalitnej vlny, ktorá je vďaka svojej jemnosti prirovnávaná k páperiu. A akonáhle na nej spočinie vaša dlaň, razom pochopíte, že úplne oprávnene. Vlákna vlny alpaky sú veľmi jemné a oveľa ľahšie ako vlákna bežnej ovčej vlny. Vďaka svojim prirodzeným vlastnostiam dobre odolávajú farbeniu a preto sa často stretnete s tým, že výrobky z vlny alpaky obsahujú rôzne prímesi, ktoré zafarbenie uľahčia.

Klady: jemné, pevné, tenké, hrejivé vlákna z ktorých je možné ušiť to najjemnejšie vlnené oblečenie

Zápory: z jednej alpacy dostanete za rok maximálne 2 až 3 kilogramy vlny, a to sa veľmi nepriaznivo podpisuje na cene

Kam s ňou? Páni, zháňate kvalitný oblek? Poobzerajte sa po alpake. Vlnu z alpacy ale nájdete aj napríklad v lôžkovinách, veľmi často však iba ako prímes. Nie je sa čomu čudovať a rozhodne to nie je dôvod obávať sa o nízku kvalitu výrobku alebo o snahu klamať zákazníka. Práve naopak.

Austrálske Merino

Hoci slovo „merino“ má svoj pôvod v španielčine, sú to predovšetkým ovce chované v Austrálii, ktoré sú najlepším zdrojom tejto veľmi kvalitnej a bujnej ovčej vlny. V čom spočíva výnimočnosť austrálskej merino vlny? Jej vlákna sú obzvlášť pružné a odolné a pritom sú tenšie a na dotyk jednoznačne jemnejšie, než vlákna bežnej ovčej vlny. Pýši sa tiež lepšími antibakteriálnymi vlastnosťami a vďaka špecifickej štruktúre povrchu vlákna je oveľa odolnejšia proti zápachu. Vďaka tomu je možné oblečenie z merino vlny rýchlo vysušiť a zápachu zbaviť kvalitným vyvetraním. Aj pre tieto vlastnosti sa merino vlna teší veľkej obľube pri výrobe outdoorového a športového oblečenia.

Klady: vynikajúce termoregulačné vlastnosti, jemné vlákno, rýchlo usychá a dobre odoláva pachom

Zápory: vlákno nie je v porovnaní s bežnou ovčou vlnou zďaleka tak pevné a môže sa pomerne rýchlo „vyťahať“ a oblečenie stráca tvar, vyššia obstarávacia cena

Kam s ňou? Oblečenie z merino vlny sa používa ako tzv. „druhá koža“. Je to skvelá prvá vrstva oblečenia pre outdoor alebo šport alebo ak máte problémy s vnútornou termoreguláciou telesnej teploty. Merino vlna sa tiež vďaka svojej jemnosti veľmi dobre hodí do detskej postieľky.

Použitie: celoročné používanie

Balenie: Dodávané v priehľadnej PVC taške, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom.

Priemer podložky: 96 cm.

Hmotnosť balenia: 0,750 kg

Ako sa najlepšie starať o tento výrobok?

  • Výrobky z vlnenej pleteniny prepravujte v originálnom obale, chráňte pred zašpinením, mechanickým poškodením alebo navlhnutím
  • Skladujte v suchej a vzdušnej miestnosti, ďaleko od zdrojov tepla, vlhkosti a zdrojov svetla.
  • Nemali by ste skladovať zašpinené výrobky.
  • Neperte výrobky s výrobkami iného typu.
  • Nežehliť.
  • Neodstraňovať škvrny rozpúšťadlami.
  • Prať v rukách pri teplote 30oC alebo mechanicky (program na pranie vlny 30oC), za použitia prostriedku s obsahom lanolínu.
  • Vždy, prosím, rešpektujte konkrétne pracie symboly uvedené priamo na výrobku.

Podrobný návod Ako sa starať o výrobky z ovčej vlny nájdete TU. 

Vlnené výrobky z pravej ovčej vlny môžu mať občas tendenciu púšťať voľné vlákna. Jedná sa o prirodzený jav a deje sa tak spravidla pri prvom použití výrobku. Voľné vlákna odporúčame z výrobku vytrepať, výrobok vyvetrať. Použiť sa dá aj lepiaci valček - čistiaci valček na odevy, ktorý prebytočné vlákna odstráni.

Dodatočné parametre

Kategória: PRE DETI
Hmotnosť: 0.75 kg
Materiál: povrch 95% Austrálske Merino + 5% vlna alpaka / spodná strana 100% minky
Prevedenie: obojstranné
Priemer podložky: 96 cm
Hmotnosť: 0,750 kg
Gramáž: 500 - 550g/m2
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: