Detská posteľná súprava vankúš a prikrývka, alpaka + bavlna, zelený s tigrom LIMITOVANÁ EDÍCIA!

Kód: 002-KAM-30
€66,80 €55,21 bez DPH
Produkt skladom
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Materiál prikrývka: rub 100% bavlna, líce 95% Austrálske Merino + 5% vlna alpaka; Rozmer: 100 x 135 cm; Farba: obojstranné prevedenie - rubová strana má základ v zelenej farbe. Deka je potlačená pestrofarebnými postavičkami zvieratiek (tiger, žaba, slon, hroch). Lícová strana je šedofialovej farby.

Materiál vankúš: rub 100% bavlna, líce 95% Austrálske Merino + 5% vlna alpaka / výplň 100% guľôčky Polyesteru; Rozmer: 40 x 60 cm; Farba: obojstranné prevedenie - rubová strana má základ v zelenej farbe. Deka je potlačená pestrofarebnými postavičkami zvieratiek (tiger, žaba, slon, hroch). Lícová strana je šedofialovej farby.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rozkošná detská posteľná súprava v zelenom prevedení s veselými zvieratkami sa skladá z prikrývky s rozmerom 100 x 135 cm a vankúša s rozmerom 40 x 60 cm.

Obojstranná detská prikrývka je vyrobená z kombinácie dvoch druhov materiálov. Rubová strana deky je vyrobená zo 100% bavlny, ktorá má v základe zelenú farbu. Lícová strana je vyrobená z kombinácie dvoch druhov vĺn, a to tej najjemnejšej vlny s označením Austrálskej Merino, ktoré je obohatené o vlákna vlny z lamy alpacy. Farba lícovej strany má šedofialovú farbu. V pomere táto vlnená prikrývka obsahuje 95% tej najjemnejšej vlny označovanej ako Austrálske Merino + 5% vlny alpaky. Vďaka kombinácii vlny alpaky a bavlny je možné prikrývku používať celoročne. Detská súprava obojstranná prikrývka vrátane vankúša sú odporúčané na použitie aj pre tie najmenšie deti. Zelená strana je potlačená motívom veselých zvieratiek. Deti uvítajú roztomilého tigra, sloníča, žabku a veselého hrocha.

Súčasťou setu je vankúš s rozmerom 40 x 60 cm. Vankúš sa skladá z poťahu a vnútornej výplne. Poťah vankúšika je vyrobený z rovnakého materiálu ako prikrývka. V spodnej časti je poťah vankúšika opatrený plastovým zipsom. Vnútorná výplň je tak vyberateľná a poťah je vďaka tomu možné vyprať. Vnútorná výplň vankúšika je tvorená Polyesterom.

Na výrobu prikrývky aj vankúša bola použitá vlna z austrálskych ovečiek v kombinácii s prímesou vlny z alpaky. V pomere táto vlnená prikrývka obsahuje 95% tej najjemnejšej vlny označovanej ako Austrálske Merino + 5% vlny alpaky. Povrch prikrývky aj vankúšika je navonok veľmi jemný. Pri používaní prikrývka ani vankúš nehryzú ani neškriabu.

Alpaca

Alpaca, čiže lama alpaca, je domestikovaný druh divoko žijúcej lamy. Pochádza z Južnej Ameriky a radí sa do čeľade ťavovitých. Srsť alpacy je zdrojom kvalitnej vlny, ktorá je vďaka svojej jemnosti prirovnávaná k páperiu. A akonáhle na nej spočinie vaša dlaň, razom pochopíte, že úplne oprávnene. Vlákna vlny alpaky sú veľmi jemné a oveľa ľahšie ako vlákna bežnej ovčej vlny. Vďaka svojim prirodzeným vlastnostiam dobre odolávajú farbeniu a preto sa často stretnete s tým, že výrobky z vlny alpaky obsahujú rôzne prímesi, ktoré zafarbenie uľahčia.

Klady: jemné, pevné, tenké, hrejivé vlákna z ktorých je možné ušiť to najjemnejšie vlnené oblečenie

Zápory: z jednej alpacy dostanete za rok maximálne 2 až 3 kilogramy vlny, a to sa veľmi nepriaznivo podpisuje na cene

Kam s ňou? Páni, zháňate kvalitný oblek? Poobzerajte sa po alpake. Vlnu z alpacy ale nájdete aj napríklad v lôžkovinách, veľmi často však iba ako prímes. Nie je sa čomu čudovať a rozhodne to nie je dôvod obávať sa o nízku kvalitu výrobku alebo o snahu klamať zákazníka. Práve naopak.

Austrálske Merino

Hoci slovo „merino“ má svoj pôvod v španielčine, sú to predovšetkým ovce chované v Austrálii, ktoré sú najlepším zdrojom tejto veľmi kvalitnej a bujnej ovčej vlny. V čom spočíva výnimočnosť austrálskej merino vlny? Jej vlákna sú obzvlášť pružné a odolné a pritom sú tenšie a na dotyk jednoznačne jemnejšie, než vlákna bežnej ovčej vlny. Pýši sa tiež lepšími antibakteriálnymi vlastnosťami a vďaka špecifickej štruktúre povrchu vlákna je oveľa odolnejšia proti zápachu. Vďaka tomu je možné oblečenie z merino vlny rýchlo vysušiť a zápachu zbaviť kvalitným vyvetraním. Aj pre tieto vlastnosti sa merino vlna teší veľkej obľube pri výrobe outdoorového a športového oblečenia.

Klady: vynikajúce termoregulačné vlastnosti, jemné vlákno, rýchlo usychá a dobre odoláva pachom

Zápory: vlákno nie je v porovnaní s bežnou ovčou vlnou zďaleka tak pevné a môže sa pomerne rýchlo „vyťahať“ a oblečenie stráca tvar, vyššia obstarávacia cena

Kam s ňou? Oblečenie z merino vlny sa používa ako tzv. „druhá koža“. Je to skvelá prvá vrstva oblečenia pre outdoor alebo šport alebo ak máte problémy s vnútornou termoreguláciou telesnej teploty. Merino vlna sa tiež vďaka svojej jemnosti veľmi dobre hodí do detskej postieľky.

Použitie: celoročné používanie

Balenie: Dodávané v priehľadnej PVC taške, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom.

Rozmer prikrývky: 100 x 135 cm.

Rozmer vankúša: 40 x 60 cm.

Rozmery balenia: 50 x 50 x 20 cm

Hmotnosť balenia: 1,6 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Deky pre deti
Hmotnosť: 1.58 kg
Materiál prikrývka: rub 100% bavlna, líce 95% Austrálske Merino + 5% vlna alpaka
Materiál vankúš: rub 100% bavlna, líce 95% Austrálske Merino + 5% vlna alpaka / výplň 100% guľôčky Polyesteru
Rozmer: 100 x 135 cm, 40 x 60 cm
Prevedenie: obojstranné

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: