Vlnený vankúš 40x40 cm biely, Austrálske Merino DOPREDAJ!

Kód: 009-KAM-57
€21,92 €18,12 bez DPH
Produkt skladom

Materiál: 100% Austrálske Merino; Rozmer: 40 cm x 40 cm; Farba: rub aj líce má krémovo bielu farbu. Lem - tmavohnedá farba; Výplň: 100% silikónové guľôčky; Gramáž: 500 – 550g/m2; Prateľný poťah: ÁNO

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento špeciálny Merino vankúšik s rozmerom 40 x 40 cm splní požiadavky aj tých najnáročnejších osôb. Na výrobu poťahu vankúšika bola použitá tá najjemnejšia vlny známa ako Austrálske Merino. Vlnený poťah vankúšika neobsahuje žiadne iné prímesy, jedná sa o 100% Austrálske Merino. Merino vankúšik bol vyrobený v kráľovsky krémovej farbe, vďaka čomu je toto prevedenie nadčasové a hodí sa do všetkých interiérov. Lemovanie je prevedené v tmavohnedej farbe. Požiadavky na hebkosť, kvalitu prevedenia, precíznosť obšitia či tepelné vlastnosti nie je potrebné ani spomínať, pretože vankúšik obsahuje tie najjemnejšie vlákna, ktoré môže človeku príroda poskytnúť. U tohto výrobku môžete zabudnúť na "hryzenie" vlny či pocity hrubosti na dotyk.

Vonkajší poťah z Merino vlny je opatrený zipsom, takže je možné poťah vyzliecť a vyprať ho. Vnútornú výplň tvoria silikónové guľôčky. Vďaka tejto výplni pri odpočinku vankúšik netlačí. Hlavnou funkciou tohto vankúšika je vytvoriť oporu krku a hlave pri odpočinku.

Austrálske Merino

Hoci slovo „merino“ má svoj pôvod v španielčine, sú to predovšetkým ovce chované v Austrálii, ktoré sú najlepším zdrojom tejto veľmi kvalitnej a bujnej ovčej vlny. V čom spočíva výnimočnosť austrálskej merino vlny? Jej vlákna sú obzvlášť pružné a odolné a pritom sú tenšie a na dotyk jednoznačne jemnejšie, než vlákna bežnej ovčej vlny. Pýši sa tiež lepšími antibakteriálnymi vlastnosťami a vďaka špecifickej štruktúre povrchu vlákna je oveľa odolnejšia proti zápachu. Vďaka tomu je možné oblečenie z merino vlny rýchlo vysušiť a zápachu zbaviť kvalitným vyvetraním. Aj pre tieto vlastnosti sa merino vlna teší veľkej obľube pri výrobe outdoorového a športového oblečenia.

Klady: vynikajúce termoregulačné vlastnosti, jemné vlákno, rýchlo usychá a dobre odoláva pachom

Zápory: vlákno nie je v porovnaní s bežnou ovčou vlnou zďaleka tak pevné a môže sa pomerne rýchlo „vyťahať“ a oblečenie stráca tvar, vyššia obstarávacia cena

Kam s ňou? Oblečenie z merino vlny sa používa ako tzv. „druhá koža“. Je to skvelá prvá vrstva oblečenia pre outdoor alebo šport alebo ak máte problémy s vnútornou termoreguláciou telesnej teploty. Merino vlna sa tiež vďaka svojej jemnosti veľmi dobre hodí do detskej postieľky.

Použitie: celoročné používanie

Balenie: Dodávané v priehľadnom PVC obale, aby nedošlo k zašpineniu či poškodeniu výrobku. Taška má vo svojej hornej časti úchyt pre jednoduchú manipuláciu s výrobkom. 

Rozmer vankúša: 40 cm x 40 cm

Hmotnosť balenia: 0,5 kg

Ako sa najlepšie starať o tento výrobok?

  • Výrobky z vlnenej pleteniny prepravujte v originálnom obale, chráňte pred zašpinením, mechanickým poškodením alebo navlhnutím
  • Skladujte v suchej a vzdušnej miestnosti, ďaleko od zdrojov tepla, vlhkosti a zdrojov svetla.
  • Nemali by ste skladovať zašpinené výrobky.
  • Neperte výrobky s výrobkami iného typu.
  • Nežehliť.
  • Neodstraňovať škvrny rozpúšťadlami.
  • Prať v rukách pri teplote 30oC alebo mechanicky (program na pranie vlny 30oC), za použitia prostriedku s obsahom lanolínu.
  • Vždy, prosím, rešpektujte konkrétne pracie symboly uvedené priamo na výrobku.

Podrobný návod Ako sa starať o výrobky z ovčej vlny nájdete TU. 

Vlnené výrobky z pravej ovčej vlny môžu mať občas tendenciu púšťať voľné vlákna. Jedná sa o prirodzený jav a deje sa tak spravidla pri prvom použití výrobku. Voľné vlákna odporúčame z výrobku vytrepať, výrobok vyvetrať. Použiť sa dá aj lepiaci valček - čistiaci valček na odevy, ktorý prebytočné vlákna odstráni.

Dodatočné parametre

Kategória: Vlnené vankúše
Hmotnosť: 0.51 kg
Materiál - lôžkoviny: 100% Austrálske Merino
Rozmer: 40 cm x 40 cm
Farba: krémovo biela
Výplň: 100% silikónové guľôčky
Gramáž: 500 - 550g/m2
Prateľný poťah: áno

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: